Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek uspořádala první charitativní burzu oblečení po covidu

ADRA Frýdek-Místek uspořádala charitativní burzu oblečení. Dlouhá léta se pravidelně koná v obci Sedliště a především tamní maminky už se nemohly dočkat, až k nim burza opět po rozvolnění zavítá. Výtěžek z akce jde vždy na podporu dobrovolnických aktivit.

Několik řad stolů a na nich hromady různého oblečení pro děti i dospělé. Sál kulturního domu v Sedlištích zaplnily především maminky s dětmi, které přišly podpořit charitativní burzu ADRY Frýdek-Místek.

Anketa: 1.) "Já jsem maminka na rodičovské dovolené, takže vítám takové aktivity a možnosti nakupovat třeba na těch charitativních burzách, pomoci dobré věci, takže jsem moc ráda, že si zase můžou lidé takhle svobodně přijít a nakoupit." 2.) "Já jsem ráda, že to konečně otevřeli, protože konečně si tady můžeme vybrat oblečení, co potřebujeme, ne přes internet velikosti, které nesedí. 3.) "Chodily jsme tady pravidelně. No pravidelně. Občas jsme sem přijely. Je to dobře, pořád je tady méně lidí, jak v těch nákupních centrech a na děti a tak, je to fajn, je to výhodné."
Irena Šiková, dobrovolnice ADRY F-M: "Je to charitativní akce, samozřejmě ten výtěžek půjde pro ty naše dobrovolnické programy, které je třeba financovat."

Jde o první charitativní burzu, kterou mohla ADRA uspořádat na základě rozvolnění.

Irena Šiková, dobrovolnice ADRY F-M: "Je nás tady těch dobrovolnic dneska asi pět, takže pro nás je to taky taková osvěžující věc, protože nás to hrozně baví, takže ty oblečení, máme k tomu vztah a strašně jsme rády, že se tu teď sejdeme a můžeme si o tom popovídat o těch hadrech a mezi ženami tady."

Charitativní bazar pořádá ADRA Frýdek-Místek ve zdejším kulturním domě už 10 let, každý měsíc během školního roku.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA F-M: "Vzhledem k tomu, že lidé nám dávají dostatek těch věcných darů, to znamená oblečení a my jsme schopni to nabídnout i jinde, než v našich obchůdcích, tak jsme se rozhodli, že budeme dělat takový putovní bazar. V té covidové době jsme museli tuto aktivitu přerušit. Nemůžeme vlastně nabízet tyto věci, ale po tom rozvolnění jsme rádi využili této příležitosti a v Sedlištích jsme se domluvili, že bychom nabízeli oděvy."
Irena Šiková, dobrovolnice ADRY F-M: "My fakt vybíráme pro ně to nejhezčí, co máme, protože oni taky to chtějí, takže nemusí chodit k nám do obchůdku a už se na to taky těší."
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA F-M: "Jsme za to moc rádi, protože se tím podporuje dobrovolnictví a podporuje se to na území města Frýdku-Místku, protože v Sedlištích moc dobrovolníků nemáme, ale oni rádi podpoří i tu aktivitu ve Frýdku a za to jsme moc vděčni."

Ve Frýdku-Místku má ADRA čtyři charitativní obchůdky, kam mohou lidé nosit nepotřebné oblečení i věci z domácnosti. ADRA je pak za symbolickou cenu prodá těm, kteří chtějí přispět na fungování dobrovolnické organizace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy