Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý i letní Aquapark Olešná hlásí otevřeno a uvažuje o zřízení testovacího místa před vstupem

Aquapark Olešná uvažuje o zřízení testovacího místa přímo před vstupem do areálu. Po několika měsících se veřejnosti otevřel krytý bazén a s příchodem kalendářního léta a pěkného počasí i venkovní letní část. Návštěvníci musí ale při vstupu předložit potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo test ze zdravotnického zařízení.

Téměř ihned po otevření zavítali do vnitřního bazénu Aquaparku Olešná první návštěvníci. Lidé se už nemohli dočkat, až si budou moci opět zaplavat.

Anketa: 1.) "Pravidelně jsme tady chodili, čekali jsme na to dlouho a je to super, že už je to otevřené." 2.) "Chodil pravidelně, chvála bohu, že je to otevřené." 3.) "Chodil jsem pravidelně, skoro každý den." - A jak to řešíte s těmi testy? - "Každý týden se testuju."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My ta rozvolnění vítáme určitě pozitivně, protože konečně k nám lidé mohou. Jediné, co vnímáme negativně, že k nám mohou lidé zatím pouze s platnými testy ze zdravotního zařízení. To znamená, že k nám nemohou lidé s testy, které mají od svého zaměstnavatele, případně samotestováni. Bohužel zatím to u nás nefunguje a je to dáno nařízením ministerstva zdravotnictví."
Anketa: 1.) Jak to řešíte s těmi testy? - "My jsme očkovaní, takže my test řešit nemusíme." 2.) "Mám očkovací průkaz, jak národní, tak evropský. Od včerejška se to dalo stáhnout na internetu, tak už mám oba dva."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My jsme po celou dobu, co to bylo zavřeném měli napuštěnou vodu. Udržovali jsme chemii v té vodě, snažili jsme to protáčet a jinak se toho moc nedělo, protože zaměstnanci byli doma na programu Antivirus A+."

S příchodem teplého počasí otevřel Aquapark už i venkovní areál. Tam jsme dokonce našli také úplně první plavce.

Anketa: 4.) "Těšili jsme se hodně, odmalička jsem zvyklá být v bazéně skoro každý týden a teď najednou tak dlouho nic, takže hned jak se otevřelo, tak jsme šli prostě." - Jak to řešíte s testováním? - "Byli jsme včera na testu v nemocnici, abychom mohli právě jít na bazén, když se otevře." 5.) "Teď jsem si šel po dlouhé době zatrénovat, protože tady mě trénuje přítelkyně, tak jsem si šel zaplavat a je to studené no. Je to peklo pro mě."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "V současné chvíli máme omezenou kapacitu a to na 15 metrů čtverečních na jednu osobu. V krytém akvaparku to dělá 80 osob a v letním akvaparku si myslím, že se lidé nemusejí bát, tam ta kapacita je momentálně asi 1 400 osob."

Aquapark uvažuje, že by tady zřídil oficiální testovací centrum, aby měli lidé vstup na letní i krytý bazén jednodušší. 

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Pracujeme na tom s naší asociací bazénů a saun. Na tom, abychom toto změnili, aby k nám mohli lidé i s platným potvrzením od svého zaměstnavatele, případně s platným testem, který si udělají na místě."

Aquapark zároveň bojuje za prosazení možnosti vstupu na samotesty a ne pouze na test ze zdravotnického zařízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail