Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek by se měl rozvíjet ku prospěchu všech obyvatel, nikoli jen udržovat

Frýdek-Místek by se měl rozvíjet ku prospěchu všech obyvatel. Taková je hlavní vize koalice stran Naše město, hnutí Ano a Pirátů. Trojice partnerů se shodla na prioritách, které chce společně naplňovat.

Rozvoj města bez dalšího zadlužování, řádná péče o majetek, dobudování chybějící infrastruktury. Ale také revitalizace nefunkčních a chátrajících průmyslových oblastí, podpora investorů i udržení fungujících sociálních programů. To je část z mnoha priorit, které si dala za cíl nová koalice ve Frýdku-Místku.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Našimi společnými cíli, které nejsou tradičním programovým prohlášením, které ale taky budeme chtít zpracovat a mělo by mít přesah dále, než na jedno volební období jsou zejména změny přístupu k novým nápadům, novým řešením, k novým investorům. Rádi bychom město začali prezentovat jako místo, kde vítáme nové investory, kde vítáme nové nápady a kde vítáme neotřelá řešení."

V tomto ohledu jde například o rozvoj území po bývalých textilních továrnách Slezan.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Je to obrovské dědictví, hodnot a příležitost, které naše město má a pokud se nám podaří tyto areály začlenit do živé struktury města, tak nás čeká opravdu zajímavá budoucnost a moc rád bych se toho nebo alespoň naše děti, dožil, aby opravdu všechny ty areály, které tady jsou, se staly součástí města a byli jsme na ně tak jako jsou třeba v Ostravě, na některá revitalizovaná území."

Dalším z projektů je snaha rekonstruovat Národní dům tak, aby nebyl pouze opraven, ale aby vznikla nová hodnota.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Abychom získali nová místa, abychom získali nový divadelní multifunkční sál, který zoufale ve městě schází. Pokud spojíme dohromady rekonstrukci Národního domu, získané bývalé Moravia Banky a spojíme to funkčně s přístavbou, kterou navrhla světová architektka paní Jiřičná, tak nejenom, že získáme obrovskou hodnotu pro město, ale zároveň máme velkou šanci získat velké dotace na tu samotnou stavbu, protože se bude jednat o samotný sál a ve výsledku to může být pro město zajímavější než pouze rekonstrukce Národního domu."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pokračují práce na přípravě Alzheimer centra, dále se pokračuje v tom, co už bylo započato, a to je nové sídlo městské policie. To jsou asi jedny z těch nejvýznamnějších věcí. Samozřejmě do toho nám vstoupila poměrně turbulentně záležitost s hotelem Centrum a s naložením s tou budovou hotelu, k čemuž byla zřízena pracovní skupina zastupitelstva města."
Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Mezi naše gesce patří doprava, životní prostředí, pak se zabýváme sociálními službami, sociální prací a také kulturou a památkovou péčí, takže je tam celá řada témat. Od systematického plánu drobných kulturních památek, drobných uměleckých památek, péče o veřejný prostor. Chceme naplno realizovat manuál stran regulace vizuálního smogu. Pak máme spousty menších dopravních projektů."

Důležité je dobudování kanalizace v okrajových částech města včetně vybudování nových cest i výstavba cyklostezek. Také systematická modernizace bytového fondu včetně bytů pro seniory.

Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Chceme se zabývat situací po dokončení obchvatu města, kdy se tady nabízí celá řada úprav na průtahu na ulici Hlavní, stejně tak na Beskydské a Ostravské. Chceme se soustředit také na prorodinnou politiku. Připravujeme vznik Alzheimer centra mimo jiné a průhlednější, transparentnější systém dotací, jak v sociálních službách, tak v kultuře a sportu."

Jedním z mnoha bodů je také zavedení participativního rozpočtu, díky kterému by lidé mohli podávat vlastní projekty ke zlepšení života i trávení volného času. Podrobnější přehled o dalších prioritách najdou lidé na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy