Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TIC Frýdek-Místek začíná s oblíbenými výšlapy na Lysou horu s průvodcem

Pohodlně, netradičně i se zážitkem. Takový může být výstup na Lysou horu, pokud zvolíte výšlap společně s průvodcem Turistického informačního centra Frýdek-Místek. Až do října je připraveno 8 termínů, které si nově letos můžete rezervovat i online.

Turistické informační centrum Frýdek-Místek připravilo i letos oblíbené komentované výstupy na Lysou horu. První netradiční výšlap na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd startuje v neděli 4. července.

Markéta Tabachová, Turistické informační centrum Frýdek-Místek: "Výstupy jsou díky rozložení do několika zastávek vhodné pro méně zdatné turisty i rodiny s dětmi. Letos si návštěvníci mohou vybrat ze dvou startovacích míst, kdy se bude ve vybraných termínech začínat buď u hotelu Rajská bouda v Malenovicích, nebo u lanového bludiště Opičárna v Ostravici. Každá trasa bude vyprávět svůj příběh."
Markéta Kovářová, průvodkyně: "Ta první zastávka je U Korýtka, což je vlastně místo, které je kousíček nad vodopády na Satině, tím pádem v případě hezkého počasí, tak vlastně sestupujeme k vodopádům na Satině. Pak vystupujeme nahoru kolem hospody U Veličků. U Veličků si vyprávíme o té hospodě, jak je stará, jak dlouho funguje, k čemu byla původně určená a tak dál."

Výstup je zhruba 8 kilometrů dlouhý a pohodovým krokem zabere přibližně 3 hodiny. Během něj se seznámíte také se Zbojníkem Ondrášem.

Markéta Kovářová, průvodkyně: "O tom, jak Ondráš olupoval pocestné a tak dál. Vystupujeme dál po žluté značce až vlastně na rozcestí s modrou, přičemž vlastně míjíme jeskyně a u těch jeskyní je další zastávka. Vlastně u největší z těch jeskyní u Ondrášovy, je další zastávka s nějakým malinkým výkladem a o doslova pár metrů, pár desítek metrů výš je další zastávka u Altánu, kde si vyprávíme o velkých šelmách, jaké můžeme v Beskydech vidět, o medvědovi, rysovi, vlkovi, o vlčích hlídkách a ochraně přírody."

Trasu z Ostravice zase ozvláštní vyprávění o pověstech, historii Lysé hory a turistických chatách, které na svých místech už nejsou.

Markéta Tabachová, Turistické informační centrum Frýdek-Místek: "Připraveno máme celkem 8 výstupů plus 2 speciální, kdy jednou doprovodí turisty sám Lašský král a jednou se mohou vydat za západem slunce."

Veškeré termíny je možné si nově rezervovat online z pohodlí domova na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek-Místek za cenu 80 korun. Navíc držitelé návštěvnické karty Beskydy Valašsko Card získají výhodu 20 procent.

Markéta Kovářová, průvodkyně: "To každého turistu vždycky zaujme nejvíce, to jsou ty výhledy, o tom, co je z Lysé hory vidět, na kterou stranu, jaké jsou teda ty chaty a jejich historie."
Markéta Tabachová, Turistické informační centrum Frýdek-Místek: "Tyto výstupy jsou skvělý tip pro ty, co plánují dovolenou v Beskydech, ale i pro místní, kteří chtějí zažít nevšední výstup na Lysou horu."

Kdo se rozhodne vypravit na Lysou horu bez průvodce a hodí se mu mapa, může si ji vyzvednout na pobočkách turistického informačního centra. Je v ní 19 možných tras.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy