Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala oprava hlavního tahu z Frýdku-Místku na Pstruží, má trvat 140 dní

140 dní má trvat oprava silnice z Frýdku-Místku na Pstruží. Úsek dlouhý 9,3 kilometru se podle silničářů musí opravit, protože je pod povrchem poškozený. Řidiči by měli po silnici projekt bez potíží, pouze ve zúžených pruzích. Oprava vyjde na téměř 156 milionů korun bez DPH.

V pondělí 2. srpna začala plánovaná oprava hlavního tahu z Frýdku-Místku na Pstruží a zpět. Pro řidiče by to na čtyřproudé silnici nemělo znamenat velké komplikace, doprava bude svedena vždy do jednoho pruhu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Celou dobu motoristé projedou po silnici I/56 bez nutnosti využít objízdné trasy. Provoz zůstane zachován na současné komunikaci. Dojde pouze k redukci jízdních pruhů v obousměrném režimu 1 + 1 jízdní pruh."

Pouze nebude možné sjíždět a najíždět na hlavní tah v úsecích, které se budou zrovna opravovat. Rekonstrukce je rozdělena do tří etap. Vždy ve zhruba tříkilometrových úsecích.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Opravu 9,5 kilometru silnice provede sdružení firem STRABAG a COLAS. Délka maximálního trvání opravy je 140 dní. Tím pádem bude do konce roku hotovo a snahou zúčastněných stran je termín zkrátit bez dopadu samozřejmě na kvalitu odvedené práce."

Silnice se opravuje proto, že Ředitelství silnic a dálnic si nechalo zpracovat diagnostiku, která zjistila, že byť to na první pohled nevypadá, tak silnice je pod povrchem poškozená.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Potřeba opravy silnice vznikla po objektivním zhodnocení jejího stavu, i když se povrch může na první pohled zdát v pořádku. Je levnější a časově výhodnější okamžitě odstranit podpovrchová poškození způsobená průjezdem až 22 tisíc automobilů denně."

Oprava bude obnášet obnovu až tří asfaltových vrstev v tloušťce zhruba 190 milimetrů a doplnění vrstvy se zvýšenou odolností proti šíření trhlin v tloušťce od 120 do 150 milimetrů. Předpokládané náklady na rekonstrukci byly vyčísleny na necelých 126 milionů korun bez DPH.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy