Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Vraťme dětem pohyb sklízí u dětí ve Frýdku-Místku úspěch. Naučí je i to, co je dřív nebavilo

Akce Vraťme dětem pohyb je ve Frýdku-Místku v plném proudu. Děti se mohou díky projektu magistrátu a sportovních klubů účastnit kempů plných sportovních aktivit. Tenisový klub se kromě tenisu tematicky zaměřil na velké množství sportovních disciplín z aktuálně probíhající olympiády a děti si celodenní aktivity nemohou vynachválit.

letního projektu Vraťme dětem pohyb. Během pandemie musely být doma, nechodily do školy a měly většinou minimum pohybu. Teď si ho užívají naplno.

Anketa: 1.) "Hodně soutěží, hlavně v běhání, skok do dálky, házení a takové různé soutěže, hlavně co se týká děje na olympiádě." – Jak to jde, jak se bavíte? – "Jo, jde to dobře, možná mě začnou bavit i věci, které mě nebaví." 2.) "Asi se mi nejvíce líbil hod do dálky, pak jsme ještě skákali do písku. Za svůj výkon jsem zatím dobrá, 2,70 metrů, což mě těší. Taky mě to tady hodně baví a možná se naučím i to, co mě nebavilo." 3.) "Nejvíc se mi líbilo házení míčkem a skákání do písku. Je to tady fakt super."

Aktuální program připravil tenisový klub Tennispoint Frýdek-Místek. Příměstský tábor pojal formou sportovních her. Je zaměřený na olympiádu, která v těchto dnech probíhá v japonském Tokiu.

Jaroslav Mück, šéftrenér TK TENNISPOINT FM: "Pohybové hry jsou zaměřeny na atletiku, běhy, skoky do dálky, skok do výšky ještě nebyl, byla štafeta. Tady za mnou probíhá Rugby, poněvadž letos je poprvé na olympiádě. Každopádně každý den probíhá tenis, protože jsme tenisový klub a tenis umíme nejlépe. Na olympiádě máme medaile v něm. Bude následovat ještě gymnastika, dneska jsme začali opičí dráhou, dovednostními hrami a bude ještě basketbal určitě."

Město schválilo možnost poskytnout k akcím bezúplatně volné kapacity tělocvičen a sportovních areálů. Stejně tak trenérské vedení je zdarma. Rodiče si platí pouze náklady na jídlo.

Jaroslav Mück, šéftrenér TK TENNISPOINT FM: "Máme tady 22 dětí, 20 účastníků a dva maskoty, jako každá olympiáda musí mít maskoty, staráme se o děti ze základních škol každý den od 9. do 17. hodin."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Projekt Vraťme dětem pohyb, který se město rozhodlo iniciovat ve spolupráci se sportovními spolky je letos pilotní. Řešíme takové ty drobné mouchy. Nicméně už teď víme, že ten projekt má odezvu a nebude to projekt krátkodobý, ale budeme s tímto projektem a spoluprací počítat i na další roky."

Do konce prázdnin si připravily pro děti program ještě například Sportovní klub policie, Tělovýchovná jednotka Slezan nebo volejbalisté Green Volley.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy