Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důležité rekonstrukce proběhly v létě i na základních školách ve Frýdku-Místku

Rozvody vody a kanalizace nebo nové sociální zařízení a hydroizolace. Větší rekonstrukce, které se přes léto rozběhly v prostorách dvou základních škol ve Frýdku-Místku. Jedna už je hotová, druhá se dokončuje. Připravují se ale i další důležité opravy.

Úplně nové umývací kouty v každé třídě 4. Základní školy ve Frýdku-Místku. Na první pohled by člověk neřekl, že tady ještě před několika dny bylo staveniště.

Šárka Nahodilová, ředitelka 4. ZŠ Frýdek-Místek: "Tato budova je asi 125 let stará. Samozřejmě má své bolesti, přestože vypadá velice hezky. Tak máme i některé věci, které nás trápí a k tomu patří samozřejmě i voda, která náhle přestala v některých třídách téct."

Ve škole se tak musely udělat nové rozvody vody, odpady i některé požární rozvody.

Šárka Nahodilová, ředitelka 4. ZŠ Frýdek-Místek: "Výsledkem bylo, že budova byla rozkopaná téměř celá, protože všechna vedení, celý ten řád se musel vyměnit. Včetně v některých místech i odpadu a kanalizace. Jsou to nové obklady, nová umyvadla, baterie. No a s tím souviselo samozřejmě malování, výměna některých doplňků, které tady s tím souvisí, to jsou podlahy. Byl ten zásah daleko větší, než se na začátku jevilo a než se předpokládalo."

Teď už je ale vše hotovo. Rekonstrukce se dokonce stihla ještě v předtermínu a škola se opět připravuje na zahájení školního roku.

Šárka Nahodilová, ředitelka 4. ZŠ Frýdek-Místek: "Máme téměř uklizeno a jsme připraveni na to, aby žáci přišli do školy a učitelé budou mít obrovskou radost. No a my ještě větší, protože to úsilí, které se vynaložilo, je prostě vidět."

Čilý stavební ruch naopak ještě probíhá v prostorách bazénu 11. Základní školy.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Během těchto prázdnin se provádí rekonstrukce hydroizolace na 11. základní škole. Je to v rámci celkové opravy sociálních zařízení a sprch. Samozřejmě, že zatékání přes narušenou izolaci je vždycky velký problém, takže se to muselo urychleně řešit."

Po dlouhé době se na škole také dokončila rekonstrukce elektroinstalace.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Také se počítá s tím, že se dokončí postupně na všech školách bezbariérové sociální zařízení a bude to jako běžný standard na všech školách. Už je to totiž podmínkou pro čerpání různých dotací z evropských fondů."

Na dalších školách pak pokračují udržovací práce, popřípadě rekonstrukce, které jsou součástí běžné stavební údržby.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Teď se opravují ještě schody na Základní škole v Lískovci. Tady je to trochu větší problém, to je dočasné řešení a připravujeme celkovou projektovou dokumentaci na celkové odizolování základů a samozřejmě i toho schodiště v nějakém komfortnějším řešení, protože ta voda tam proniká a dělá tam velkou škodu a brání komfortnímu užívání."

Tato oprava se připravuje na příští rok jako větší investice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy