Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křižovatka na Slezské ve Frýdku-Místku bude po modernizaci bezpečnější

Křižovatka u obchodního centra na Slezské ve Frýdku-Místku prochází modernizací. Více než 20 let staré signalizační zařízení už potřebovalo vyměnit. Křižovatka projde navíc úpravou jízdních pruhů. Poté by měla být bezpečnější a také inteligentní. Práce potrvají do konce října a vyjdou na 5 milionů korun.

Křižovatka ulic Hlavní a Dobrovského ve Frýdku-Místku. Podle místních se tady stávají velmi často dopravní nehody.

Anketa: "Ty semafory byly tak špatně seštelované, že tady byly věčně bouračky, tak doufám, že teď to bude lepší a těch bouraček bude míň."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "I Policie České republiky dlouhodobě upozorňovala na to, že je křižovatka nehodová. Dopravní značení a světelná signalizace byla více než 20 let stará, tím pádem zastaralá a my jsme se rozhodli křižovatku zmodernizovat."
Anketa: "I přejít přes přechod měli chodci velký problém, protože některé ty auta nám nechtěly dávat ani přednost, protože vstoupíte na přechod a hned je červená. Někteří lidé chodí pomaleji, takže to nemohli vůbec stíhat."

Práce na úpravě křižovatky začaly už koncem července. Výrazně viditelné už jsou nyní a v těchto dnech postoupí do další fáze.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Vyměníme starou kabeláž, stožáry i návěstidla a nové zařízení vybavíme videodetektory. Kromě toho upravíme jízdní pruhy tak, aby doprava byla plynulejší a bezpečnější. Koncem srpna vypneme přibližně na 3 týdny světelné zařízení a průjezd upravíme dopravními značkami. Proto prosím řidiče i chodce o zvýšenou pozornost v tomto úseku."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "To omezení tam bude v obou těch směrech. Jak od kruhového objezdu na ulici Hlavní směrem k té křižovatce, tak v opačném směru od Dobré svedeno do jednoho pruhu. S tím, že v tom směru od ulice Hlavní bude levý pruh sloužit pouze pro odbočení doleva k obchodnímu centru. Jeden ten pravý pruh bude pro přímý směr k projetí křižovatky, případně odbočení na sídliště Slezská."

V opačném směru bude možné najet stávajícím nájezdem k obchodnímu centru doprava a tím druhým pruhem buď projet rovně nebo odbočit doleva. V křižovatce se v rámci modernizace upraví i jízdní pruhy.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Zvýšenou bezpečnost přinese změna plných signálů na směrové. To znamená, že levé jízdní pruhy budou určeny jen pro odbočení a automobily při zeleném signálu nebudou muset dávat přednost vozidlům v protisměru."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Bude tam vyměněna kompletní sada svítidel. Bude nová technologie LED diodová, budou tam nově zakomponovány videodetektory, které budou snímat, jak cyklisty, tak motocyklisty, případně vozidla, která nestihnou projet na průjezd „volno“."

Modernizace křižovatky vyjde na 5 milionů korun, přičemž městu se podařilo získat evropskou dotaci ve výši 3,6 milionů. Práce by měly skončit do konce října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy