Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se zapojil do výzvy 10 000 kroků, přidejte se také a můžete vyhrát

Frýdek-Místek se za pojil do říjnové výzvy 10 000 kroků. Smyslem akce je motivovat k pravidelnému pohybu. Pokud se zapojíte za město i vy, uděláte nejen něco pro své zdraví, ale také můžete vyhrát zajímavé ceny. Zároveň pomůžete městu k nejlepšímu celorepublikovému umístění. Registrace končí 4. října.

Chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem. Posiluje naše tělo i mysl. Nezisková organizace Partnerství pro městskou mobilitu letos už podruhé přišla se zajímavou celorepublikovou výzvou 10 000 kroků. Zapojilo se do ní i město Frýdek-Místek.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Každý si určuje, jaké jsou jeho možnosti a kde má své hranice."
Sylva Machová, manažerka projektu 10 000 kroků: "Ta akce vznikla proto, abychom motivovali lidi k pravidelnému pohybu a abychom znovu navrátili chůzi do běžného života. A to hlavně proto, abychom posílili zdraví lidí a taky posílili vztahy lidí v okolí, ve kterém žijí a ve kterém se vyskytují. Teď aktuálně už máme téměř 4 000 účastníků. Předpokládám, že to teďka ještě hodně poroste."

Nápad vznikl během lockdownu, kdy byli všichni vystaveni náročným zkouškám. Lidé se zdravým životním stylem a pravidelným pohybem v této situaci měli větší šanci zůstat zdraví a obstát.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Aby byl organismus odolnější, není nutné ujít celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků v hlavním sloganu výzvy. Důležitější než objem, je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí."
Sylva Machová, manažerka projektu 10 000 kroků: "Speciální důraz klademe na účastníky, kteří mají větší BMI nebo jsou staršího věku, a to bodování je přizpůsobeno speciálně jim, aby i oni měli možnost se zúčastnit a vyhrát v této soutěži."

Body, které účastníci během celého října získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů než lidé mladší a štíhlejší. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Kromě jednotlivců ale mezi sebou budou soutěžit i týmy a celá města. Takže se přidejte, zaregistrujte se a choďte, ať se Frýdek-Místek umístí co nejlépe."
Sylva Machová, manažerka projektu 10.000 kroků: "Registrace je velmi jednoduchá, stačí se dostat na naše stránky www.desetisickroku.cz a zmáčknout tlačítko „registrovat“, přihlásit. Tím si člověk vytvoří profil na těchto stránkách, a pak už stačí jenom během října každý den chodit a svoji aktivitu si monitorovat na libovolné zařízení. Je to úplně jedno, mohou to být chytré hodinky, fit náramek, aplikace nebo i obyčejný krokoměr. A poté tuto aktivitu nahrát v podobě nějakého snímku do toho systému ke svému profilu."

Do výzvy se zapojilo na 60 měst z celé země. 6 z nich je jich z Moravskoslezského kraje. Organizátoři prodloužili registraci do pondělí 4. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště železniční stanice
Třinec
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry