Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA Frýdek-Místek potřebuje akutně desítky dobrovolníků

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek hledá nové dobrovolníky. Přihlásit se může každý starší patnácti let a sám si následně vybrat, kde chce pomáhat. Dobrovolníci všeobecně chodí za dětmi nebo postiženými, ale hlavně za osamělými seniory, kterým dělají společnost a tím i velkou radost.

Jsem turistka, ochrupka, švadlenka, lysař, skautka. Ale také mnoho dalších, kteří mají jedno společné. Jsou dobrovolníci centra ADRA Frýdek-Místek. To teď jednoduchým videem motivuje další, aby se připojili a přišli pomáhat. Konečně se totiž naplno rozjely dobrovolnické programy.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Problém je, že v rámci toho omezení spousty dobrovolníků přestalo docházet a my potřebujeme nutně obsadit ta místa, která se nám ztratila tím, že jsme byli zavření."

Zájemci tak mohou chodit například za osamělými seniory a dělat jim radost.

Vladimír Walach, dobrovolník: "Bydlím v Dobraticích a dojíždím tu za Jardou každý týden. Prožíváme tak hodinu a půl spolu. Nejprve si vyprávíme, co prožil, přes týden. Mezitím si také voláme ještě."
Jaroslav Urbiš: "Povykládáme, pohrajeme dámu, tu už hrajeme 5 let. Je to takové nerozhodné, záleží na psychice. Jednou vyhraje ten, podruhé ten."
Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Nesmírně si vážíme toho, že ve Frýdku-Místku jich máme zatím dostatek. A tak se těšíme, že i po tom, kdy se chceme letos nějakým způsobem zase zviditelnit a ukázat lidem, co děláme. Že i pomocí toho videa, které jsme natočili, že se přihlásí noví dobrovolníci a že budou dělat radost spolu s námi."
Rozália Lukačová: "Já jsem ráda, že přijde někdo, jinak jsem sama, takže jsem ráda, když někdo přijde."
Marie Godišová, dobrovolnice: "Mě to nevadí, já jsem taky sama, takže jsem ráda, když za ní zajdu. Občas jak říkala, chodíme tady do parku, do Sokolovny."

Dobrovolníka může dělat téměř každý, bez ohledu na věk.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Co se týká věku dobrovolníků, tak samozřejmě ideální je více jak patnáct let. A potom pokud se člověk cítí fit a chce pomáhat, tak 101."

Pokud byste chtěli pomáhat, stačí se jednoduše přihlásit vyplněním formuláře na internetových stránkách dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek. Případně zavolat vedoucímu koordinátorovi nebo přijít na pobočku na Radniční ulici.

Stanislav Staněk, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: "Budeme s ním mít přijímací pohovor a potom mu nabídneme ty možnosti, které máme. Kam by mohl docházet a za kým. Sám si může vybrat. Ta paleta je nepřeberná. Od dětí až po seniory, po zdravotně postižené, tam všude pomáháme."

Aktuálně pomáhá Adře přes 100 dobrovolníků. Běžný potřebný stav je přitom kolem 150.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

PAPERA s.r.o. - Frýdek - Místek, Nový Jičín
Frýdek-Místek
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail