Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Syrští Kurdové koupili v dražbě budovu fitcentra ve Frýdku-Místku, chtěli by tam restauraci

8 milionů korun. To je částka, kterou byli ochotní zaplatit v dražbě zájemci o budovu Fitnesscentra ve Frýdku-Místku. Budou ji muset opravit a předělat. Chtěli by tam totiž provozovat zřejmě restauraci. Město pro budovu nemělo využití, navíc by do ní muselo hodně investovat, za bylo rozhodnuto o jejím prodeji.

Poslední část budovy bývalého komerčního centra na ulici 8. pěšího pluku ve vlastnictví Frýdku-Místku. Město se rozhodlo ji prodat v dražbě, do které se přihlásilo 7 zájemců.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je poměrně náročná na dodržení těch zákonných podmínek. Proto se spíše volí ty méně náročné formy, ale my jsme se obrátili i na Ministerstvo pro místní rozvoj, které nám doporučilo prodávat ty nemovité věci té vyšší hodnoty právě formou této dražby."

Pro budovu z roku 1975 už město nemělo využití a neměla o ni zájem ani žádná městská organizace. Navíc potřebuje opravit střechu, okna a zateplit. Tyto opravy by přišly na několik milionů korun. Znalec odhadl cenu budovy na zhruba 5 150 000 korun, což byla také vyvolávací cena. Vítěz za ni nakonec dal přesně 8 milionů.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Samozřejmě jsme spokojení. Máme dobré místo ve Frýdku-Místku. Máme plán, uděláme tam nějaký velký obchod a uvidíme, jak to půjde." - Máte něco konkrétního? O čem uvažujete? - "Nějakou velkou restauraci, dělali bychom tam naše jídlo. My jsme cizinci, tak bychom tam dělali naše jídlo."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Vítám tu cenu dosaženou vydražením, protože je to příjem pro městský rozpočet. A ty peníze budou využity pro jiné potřebné akce na městě. S tím, že ten objekt nebyl v ideálním stavebně-technickém stavu a v nejbližších letech by tam město muselo investovat. Čili pokud bude doplacena cena dosažená vydražením, tak už to bude věcí nového soukromého vlastníka."

Dražbu vyhráli Syrští Kurdové, kteří ve Frýdku-Místku dlouhodobě provozují síť rychlého občerstvení a rádi by v budově udělali jejich tradiční restauraci.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Máme tady rychlé občerstvení, kebab. Jsme tady od roku 2012, funguje to dobře. Akorát potřebujeme ještě něco jiného, něco speciálního, než co máme. Něco speciálního, aby to bylo chutné a kvalitní."

Celý komplex bývalého komerčního centra je rozdělen na tři části a v současnosti má tři majitele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Armáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry