Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Syrští Kurdové koupili v dražbě budovu fitcentra ve Frýdku-Místku, chtěli by tam restauraci

Frýdek-Místek |

8 milionů korun. To je částka, kterou byli ochotní zaplatit v dražbě zájemci o budovu Fitnesscentra ve Frýdku-Místku. Budou ji muset opravit a předělat. Chtěli by tam totiž provozovat zřejmě restauraci. Město pro budovu nemělo využití, navíc by do ní muselo hodně investovat, za bylo rozhodnuto o jejím prodeji.

Poslední část budovy bývalého komerčního centra na ulici 8. pěšího pluku ve vlastnictví Frýdku-Místku. Město se rozhodlo ji prodat v dražbě, do které se přihlásilo 7 zájemců.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je poměrně náročná na dodržení těch zákonných podmínek. Proto se spíše volí ty méně náročné formy, ale my jsme se obrátili i na Ministerstvo pro místní rozvoj, které nám doporučilo prodávat ty nemovité věci té vyšší hodnoty právě formou této dražby."

Pro budovu z roku 1975 už město nemělo využití a neměla o ni zájem ani žádná městská organizace. Navíc potřebuje opravit střechu, okna a zateplit. Tyto opravy by přišly na několik milionů korun. Znalec odhadl cenu budovy na zhruba 5 150 000 korun, což byla také vyvolávací cena. Vítěz za ni nakonec dal přesně 8 milionů.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Samozřejmě jsme spokojení. Máme dobré místo ve Frýdku-Místku. Máme plán, uděláme tam nějaký velký obchod a uvidíme, jak to půjde." - Máte něco konkrétního? O čem uvažujete? - "Nějakou velkou restauraci, dělali bychom tam naše jídlo. My jsme cizinci, tak bychom tam dělali naše jídlo."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Vítám tu cenu dosaženou vydražením, protože je to příjem pro městský rozpočet. A ty peníze budou využity pro jiné potřebné akce na městě. S tím, že ten objekt nebyl v ideálním stavebně-technickém stavu a v nejbližších letech by tam město muselo investovat. Čili pokud bude doplacena cena dosažená vydražením, tak už to bude věcí nového soukromého vlastníka."

Dražbu vyhráli Syrští Kurdové, kteří ve Frýdku-Místku dlouhodobě provozují síť rychlého občerstvení a rádi by v budově udělali jejich tradiční restauraci.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Máme tady rychlé občerstvení, kebab. Jsme tady od roku 2012, funguje to dobře. Akorát potřebujeme ještě něco jiného, něco speciálního, než co máme. Něco speciálního, aby to bylo chutné a kvalitní."

Celý komplex bývalého komerčního centra je rozdělen na tři části a v současnosti má tři majitele.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek má zájem o Český dům, chtěl by tam vybudovat Rodinné centrum

15. června 2023 13:03 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek usiluje o pořízení Českého domu. Přišlo totiž s nápadem, jak ho využít. Mohlo by se v něm po náročné rekonstrukci vybudovat rodinné centrum, které nabídne rodinám s dětmi zázemí a vzdělávací i volnočasové aktivity.

Český dům ve Frýdku-Místku se v dražbě neprodal. Město dál hledá cesty, jak ho získat

22. června 2023 14:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se zúčastnil elektronické dražby o Český dům. Vzhledem k neúčasti dalších zájemců se ale město rozhodlo do dražby nepřihazovat. Nyní chce hledat cesty, jak případně nemovitost získat za nižší cenu.

Poruba intenzivně řeší autovraky. Pomáhá ji v tom policie i obyvatelé

10. srpna 2023 23:34 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Majitelé autovraků jsou nepoučitelní. Stále nechávají nepojízdná vozidla na parkovištích, kde tím nejenže zabírají místa, ale hyzdí i veřejný prostor. V Porubě se jim to ale nevyplácí.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Dívka se topila v řece Ostravici, spadl jí tam telefon. Zachránili ji policisté a hasiči

17. dubna 2024 8:34 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

21leté dívce padl mezi kameny v řece Ostravici ve Frýdku-Místku telefon. Chtěla ho vytáhnout, spadla do vody a strhl ji proud. Náhodný svědek zburcoval záchranné složky. Jako první byl na místě strážník městské policie, který držel dívku na laně. Do vody se pak pro dívku vrhl státní policista.

Syrští Kurdové koupili v dražbě budovu fitcentra ve Frýdku-Místku, chtěli by tam restauraci
Vydáno 14. října 2021 13:55, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
8 milionů korun. To je částka, kterou byli ochotní zaplatit v dražbě zájemci o budovu Fitnesscentra ve Frýdku-Místku. Budou ji muset opravit a předělat. Chtěli by tam totiž provozovat zřejmě restauraci. Město pro budovu nemělo využití, navíc by do ní muselo hodně investovat, za bylo rozhodnuto o jejím prodeji.

Poslední část budovy bývalého komerčního centra na ulici 8. pěšího pluku ve vlastnictví Frýdku-Místku. Město se rozhodlo ji prodat v dražbě, do které se přihlásilo 7 zájemců.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je poměrně náročná na dodržení těch zákonných podmínek. Proto se spíše volí ty méně náročné formy, ale my jsme se obrátili i na Ministerstvo pro místní rozvoj, které nám doporučilo prodávat ty nemovité věci té vyšší hodnoty právě formou této dražby."

Pro budovu z roku 1975 už město nemělo využití a neměla o ni zájem ani žádná městská organizace. Navíc potřebuje opravit střechu, okna a zateplit. Tyto opravy by přišly na několik milionů korun. Znalec odhadl cenu budovy na zhruba 5 150 000 korun, což byla také vyvolávací cena. Vítěz za ni nakonec dal přesně 8 milionů.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Samozřejmě jsme spokojení. Máme dobré místo ve Frýdku-Místku. Máme plán, uděláme tam nějaký velký obchod a uvidíme, jak to půjde." - Máte něco konkrétního? O čem uvažujete? - "Nějakou velkou restauraci, dělali bychom tam naše jídlo. My jsme cizinci, tak bychom tam dělali naše jídlo."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Vítám tu cenu dosaženou vydražením, protože je to příjem pro městský rozpočet. A ty peníze budou využity pro jiné potřebné akce na městě. S tím, že ten objekt nebyl v ideálním stavebně-technickém stavu a v nejbližších letech by tam město muselo investovat. Čili pokud bude doplacena cena dosažená vydražením, tak už to bude věcí nového soukromého vlastníka."

Dražbu vyhráli Syrští Kurdové, kteří ve Frýdku-Místku dlouhodobě provozují síť rychlého občerstvení a rádi by v budově udělali jejich tradiční restauraci.

Masoud Abdullah, vítěz aukce: "Máme tady rychlé občerstvení, kebab. Jsme tady od roku 2012, funguje to dobře. Akorát potřebujeme ještě něco jiného, něco speciálního, než co máme. Něco speciálního, aby to bylo chutné a kvalitní."

Celý komplex bývalého komerčního centra je rozdělen na tři části a v současnosti má tři majitele.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000027958/syrsti-kurdove-koupili-v-drazbe-budovu-fitcentra-ve-frydkumistku-chteli-by-tam-restauraci