Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium Petra Bezruče zvítězilo počtvrté v celostátní soutěži Eurorebus

Studenti Gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku si připsali velkolepý úspěch. Vyhráli totiž zeměpisnou soutěž Eurorebus, do které se každoročně zapojují tisíce žáků i studentů z celého Česka. Frýdecko-Místečtí gymnazisté letos získali už počtvrté za sebou putovní pohár pro nejúspěšnější školu.

Zaplněná aula Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Zdejší studenti se sešli na slavnostním ceremoniálu předávání velkého putovního poháru. Vyhráli totiž 27. ročník zeměpisné soutěže Eurorebus.

Šimon Švarný, student 6. ročníku: "Ta soutěž je vlastně řekl bych ne přímo na zeměpis, jak na obecný přehled. Je tam část zeměpisu, část dějepisu, část sociálních nebo sociologických věcí a celkem dost se tam i počítá."

Soutěží se ve třech věkových kategoriích. Navíc se sčítají body nejúspěšnějších tříd. Gymnazisté díky tomu vybojovali pro svou školu už čtvrté celkové vítězství za posledních sedm let.

Daniel Kozák, ředitel soutěže Eurorebus: "Zdejší gymnázium patří k těm nejlepším a nejúspěšnějším školám v rámci celé republiky. A dlužno říct, že ten úspěch je mimořádný i s ohledem na množství žáků a studentů, kteří se každoročně vědomostní soutěže Eurorebus zúčastňují."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek "Je to velký úspěch, i když si někdo řekne, že je to počtvrté. Ale to úsilí těch studentů vyústilo v zisk tohoto poháru a jak už jsem řekla. Je to o to cennější, že ten pohár studenti získávali během distanční výuky. Kdy většina soutěží byla zrušena a skutečně i v té distanční výuce se do toho zapojili a ten pohár vyhráli."

Někteří studenti se do soutěže zapojují pravidelně. Například už šestým rokem, co chodí na zdejší gymnázium.

Kateřina Lasotová, studentka 6. ročníku: "Hrajeme ji pořád ve stejném složení s mými kolegy. A Velmi si ji užíváme, každý rok jsme se těšili na závěrečné finále, do kterého se nám teda podařilo pokaždé dostat a byla to úžasná atmosféra."
Filip Zikeš, student 6. ročníku: "Vždycky se to dalo nějakým způsobem zvládnout a jsme rádi, že nám podařilo dostat se až tady do krajského a následně do celostátního kola."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek: "Část studentů je stejných, ale v podstatě vždycky do toho zapojujeme mladší a mladší ročníky, tak aby ta kontinuita pokračovala dál."
Pavel Kváš, učitel zeměpisu a vedoucí týmu: - Čím to je? Že se jim tak pokaždé daří? - "To rozhodně poděkování patří všem kolegům. Tohle je taková ta třešnička na tom dortu, ale ten základ je v tom vzdělávání na naší škole. A to poděkování patří všem kantorům."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Gymnázium Petra Bezruče mělo vždycky vysokou úroveň. Jak na pedagogické úrovni, tak i mezi studenty a absolventy. A jsem rád, že jako absolvent to mohu konstatovat i teď a vidím ty úspěchy a přeju to našim studentům z Frýdku-Místku a věřím, že ten pohár, který získali, dneska není poslední."

Do soutěže se každoročně zapojuje přes 20 tisíc žáků z 500 škol v celé České republice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy