Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gymnázium Petra Bezruče zvítězilo počtvrté v celostátní soutěži Eurorebus

Frýdek-Místek |

Studenti Gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku si připsali velkolepý úspěch. Vyhráli totiž zeměpisnou soutěž Eurorebus, do které se každoročně zapojují tisíce žáků i studentů z celého Česka. Frýdecko-Místečtí gymnazisté letos získali už počtvrté za sebou putovní pohár pro nejúspěšnější školu.

Zaplněná aula Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Zdejší studenti se sešli na slavnostním ceremoniálu předávání velkého putovního poháru. Vyhráli totiž 27. ročník zeměpisné soutěže Eurorebus.

Šimon Švarný, student 6. ročníku: "Ta soutěž je vlastně řekl bych ne přímo na zeměpis, jak na obecný přehled. Je tam část zeměpisu, část dějepisu, část sociálních nebo sociologických věcí a celkem dost se tam i počítá."

Soutěží se ve třech věkových kategoriích. Navíc se sčítají body nejúspěšnějších tříd. Gymnazisté díky tomu vybojovali pro svou školu už čtvrté celkové vítězství za posledních sedm let.

Daniel Kozák, ředitel soutěže Eurorebus: "Zdejší gymnázium patří k těm nejlepším a nejúspěšnějším školám v rámci celé republiky. A dlužno říct, že ten úspěch je mimořádný i s ohledem na množství žáků a studentů, kteří se každoročně vědomostní soutěže Eurorebus zúčastňují."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek "Je to velký úspěch, i když si někdo řekne, že je to počtvrté. Ale to úsilí těch studentů vyústilo v zisk tohoto poháru a jak už jsem řekla. Je to o to cennější, že ten pohár studenti získávali během distanční výuky. Kdy většina soutěží byla zrušena a skutečně i v té distanční výuce se do toho zapojili a ten pohár vyhráli."

Někteří studenti se do soutěže zapojují pravidelně. Například už šestým rokem, co chodí na zdejší gymnázium.

Kateřina Lasotová, studentka 6. ročníku: "Hrajeme ji pořád ve stejném složení s mými kolegy. A Velmi si ji užíváme, každý rok jsme se těšili na závěrečné finále, do kterého se nám teda podařilo pokaždé dostat a byla to úžasná atmosféra."
Filip Zikeš, student 6. ročníku: "Vždycky se to dalo nějakým způsobem zvládnout a jsme rádi, že nám podařilo dostat se až tady do krajského a následně do celostátního kola."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek: "Část studentů je stejných, ale v podstatě vždycky do toho zapojujeme mladší a mladší ročníky, tak aby ta kontinuita pokračovala dál."
Pavel Kváš, učitel zeměpisu a vedoucí týmu: - Čím to je? Že se jim tak pokaždé daří? - "To rozhodně poděkování patří všem kolegům. Tohle je taková ta třešnička na tom dortu, ale ten základ je v tom vzdělávání na naší škole. A to poděkování patří všem kantorům."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Gymnázium Petra Bezruče mělo vždycky vysokou úroveň. Jak na pedagogické úrovni, tak i mezi studenty a absolventy. A jsem rád, že jako absolvent to mohu konstatovat i teď a vidím ty úspěchy a přeju to našim studentům z Frýdku-Místku a věřím, že ten pohár, který získali, dneska není poslední."

Do soutěže se každoročně zapojuje přes 20 tisíc žáků z 500 škol v celé České republice.

Nahlásit chybu


K tématu

Gymnázium v Havířově-Podlesí prošlo rekonstrukcí, žáci oceňují venkovní žaluzie i rekuperační jednotky

30. září 2023 10:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Gymnázium v Havířově-Podlesí se během prázdnin změnilo ve staveniště. Moravskoslezský kraj podpořil na škole dvě velké rekonstrukce. Díky nové elektroinstalaci už nebude docházet k výpadkům proudu a hlavně žákům do oken už nepraží slunce.

Rekuperační jednotky, venkovní žaluzie i nová elektroinstalace. Kraj investoval do havířovského gymnázia

27. září 2023 13:25 | Havířov | Bára Kelnerová

Gymnázium v Havířově-Podlesí se během prázdnin změnilo ve staveniště. Moravskoslezský kraj podpořil na škole dvě velké rekonstrukce. Ve třídách mají žáci stálý přísun čerstvého vzduchu a díky novým elektrorozvodům už nebude docházet k výpadkům proudu.

Hladnovské gymnázium oslavilo sedmdesátiny, láká na jazyky i dobré sportovní zázemí

10. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Přes 6000 maturantů už má ve svých záznamech renomované Gymnázium Hladnov, které právě oslavilo 70 let své existence. Vedle kvalitní výuky se snaží o budování vzájemné sounáležitosti nejrůznějšími akcemi.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Gymnázium Petra Bezruče zvítězilo počtvrté v celostátní soutěži Eurorebus
Vydáno 14. října 2021 9:42, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Studenti Gymnázia Petra Bezruče z Frýdku-Místku si připsali velkolepý úspěch. Vyhráli totiž zeměpisnou soutěž Eurorebus, do které se každoročně zapojují tisíce žáků i studentů z celého Česka. Frýdecko-Místečtí gymnazisté letos získali už počtvrté za sebou putovní pohár pro nejúspěšnější školu.

Zaplněná aula Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Zdejší studenti se sešli na slavnostním ceremoniálu předávání velkého putovního poháru. Vyhráli totiž 27. ročník zeměpisné soutěže Eurorebus.

Šimon Švarný, student 6. ročníku: "Ta soutěž je vlastně řekl bych ne přímo na zeměpis, jak na obecný přehled. Je tam část zeměpisu, část dějepisu, část sociálních nebo sociologických věcí a celkem dost se tam i počítá."

Soutěží se ve třech věkových kategoriích. Navíc se sčítají body nejúspěšnějších tříd. Gymnazisté díky tomu vybojovali pro svou školu už čtvrté celkové vítězství za posledních sedm let.

Daniel Kozák, ředitel soutěže Eurorebus: "Zdejší gymnázium patří k těm nejlepším a nejúspěšnějším školám v rámci celé republiky. A dlužno říct, že ten úspěch je mimořádný i s ohledem na množství žáků a studentů, kteří se každoročně vědomostní soutěže Eurorebus zúčastňují."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek "Je to velký úspěch, i když si někdo řekne, že je to počtvrté. Ale to úsilí těch studentů vyústilo v zisk tohoto poháru a jak už jsem řekla. Je to o to cennější, že ten pohár studenti získávali během distanční výuky. Kdy většina soutěží byla zrušena a skutečně i v té distanční výuce se do toho zapojili a ten pohár vyhráli."

Někteří studenti se do soutěže zapojují pravidelně. Například už šestým rokem, co chodí na zdejší gymnázium.

Kateřina Lasotová, studentka 6. ročníku: "Hrajeme ji pořád ve stejném složení s mými kolegy. A Velmi si ji užíváme, každý rok jsme se těšili na závěrečné finále, do kterého se nám teda podařilo pokaždé dostat a byla to úžasná atmosféra."
Filip Zikeš, student 6. ročníku: "Vždycky se to dalo nějakým způsobem zvládnout a jsme rádi, že nám podařilo dostat se až tady do krajského a následně do celostátního kola."
Olga Onderková, ředitelka Gymnázia Petra Bezruče, Frýdek-Místek: "Část studentů je stejných, ale v podstatě vždycky do toho zapojujeme mladší a mladší ročníky, tak aby ta kontinuita pokračovala dál."
Pavel Kváš, učitel zeměpisu a vedoucí týmu: - Čím to je? Že se jim tak pokaždé daří? - "To rozhodně poděkování patří všem kolegům. Tohle je taková ta třešnička na tom dortu, ale ten základ je v tom vzdělávání na naší škole. A to poděkování patří všem kantorům."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Gymnázium Petra Bezruče mělo vždycky vysokou úroveň. Jak na pedagogické úrovni, tak i mezi studenty a absolventy. A jsem rád, že jako absolvent to mohu konstatovat i teď a vidím ty úspěchy a přeju to našim studentům z Frýdku-Místku a věřím, že ten pohár, který získali, dneska není poslední."

Do soutěže se každoročně zapojuje přes 20 tisíc žáků z 500 škol v celé České republice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000027959/gymnazium-petra-bezruce-zvitezilo-poctvrte-v-celostatni-soutezi-eurorebus