Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší knihovna v Moravskoslezském kraji je pro letošní rok v Třinci

Moravskoslezský kraj zveřejnil výsledky soutěže Knihovnická K2. Slavnostní vyhlášení se odehrálo na Zámku Nová Horka na Novojičínsku. Letos bylo ocenění uděleno knihovnám jako institucím.

Tóny Slezského kytarového tria v barokním zahradním sále zámku Nová Horka na Novojičínsku podtrhly slavnostní okamžik vyhlášení výsledků soutěže Knihovnická K2. V moravskoslezském regionu bylo letos na ocenění nominováno 9 knihoven. Vítězem se stala Knihovna Třinec, která je významným kulturním a komunitním centrem města.

Martina Wolna, ředitelka Knihovny Třinec: “Letos budeme mít sedm let, kdy máme novou budovu, a tou stavbou nové budovy vyvrcholila snaha nakročit cestu k moderní knihovně, která bude plnit funkce pro své město, pro svou komunitu a bude nabízet širší kontext jako vzdělávací instituce.”

Hodnotící komise pak také ocenila velkou snahu knihovny nepřestat komunikovat s veřejností ani v době, kdy musela mít zavřeno.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: “Začali mít velmi interaktivní vztah se svými čtenáři, začali streamovat, začali více digitalizovat, mít různé on-line kulturní akce. Zachovali kontakt se svými čtenáři v této nelehké době, a to je i to, co jsme v letošním roce oceňovali i u jiných knihoven.”

Dvě čestná ocenění dále získaly knihovny v Petřvaldu a v Hradci nad Moravicí. Knihovnickou K2 vyhlašuje kraj ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou. V příštím roce ocení nejlepší knihovníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy