Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Faunapark ve Frýdku-Místku připravuje dobroaukci obrazů

Faunapark ve Frýdku-Místku chystá dobroaukci obrazů místních i přespolních malířů. Výtěžek z akce půjde na podporu obnovy 112 let staré stodoly, na které Faunapark v posledních měsících postupně pracuje. Jen oprava střechy totiž vyšla na necelého půl milionu korun.

Desítky obrazů od různých umělců se sešly ve frýdecko-místeckém Faunaparku.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Ty obrazy jsou dary místeckých umělců a ze severní Moravy umělců, kteří chtějí podpořit Faunapark a my jsme se rozhodli, že uděláme takovou dobroaukci, kdy zájemci o tyto obrazy si je budou moci vysoutěžit. Kdo dá parku největší příspěvek na provoz, tak daný obraz bude moci si vzít s sebou."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Se tady nakonec podařilo nasbírat asi 40 obrazů s různou tematikou od místních umělců."
Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Inspirací na tuto akci jsme dostali na Beskydském Montmartru, kdy nám jednotliví malíři nechali některá svá díla. My to chceme nějakým způsobem zhodnotit pro další rozvoj Faunaparku. Takže veškerý výtěžek tady z této akce bude použit pro další rozvoj Faunaparku. Pro stodolu, pro výběhy pro zvířata a vůbec další činnost."

Stodola už postupně prochází opravou a pro Faunapark je to významné místo pro pořádání moha akcí.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Ona už byla v takovém dezolátním stavu, ale díky obětavosti dobrovolníků a tím hlavním hybatelem, to je pan Dvořáček, který to tady všechno tlačí neuvěřitelnou silou dopředu, se podařilo tu stodolu zachránit."
Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Stodola už má střechu hotovou, nicméně nám pořád ještě chybí zaplatit zbytek faktury. Chceme udělat dřevěná vrata, ta přední. Určitě stodolu omítnout. A když budete mít chvilku čas, podívejte se zezadu. Na zelených vratech je nádherný rys a budeme pokračovat v malování stodoly s tématy zvířat a přírody."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Teď se podařilo získat nějaké peníze i z města pomocí akce Daruj F-M. Tu má zase na starosti náměstek kolega Míček. I přesto všechno, přes tu masivní podporu je ještě potřeba nějakých prostředků. A tak vznikla taková myšlenka na dobrou aukci. Tím bych chtěl pozvat všechny milovníky umění, aby si přišli vybrat nějaký obrázek a přispěli na tu stodolu."

Dobroaukce bude probíhat v pátek 19. listopadu od 16:30 v klubu D.N.A. hned vedle Faunaparku.

Petr Dvořáček, předseda Spolku pro Faunapark ve F-M: "Každý obraz si najde svého kupce. Je to vždycky o té srdeční záležitosti. Nejvíc žádaný je tady tento obraz, který je tvořený z nití. Je to taková mantra nádherná, kterou si vybraly i naše kolegyně z Faunaparku. Takže očekávám, velkou finanční bitvu."

Jen oprava střechy stodoly vyšla na téměř půl milionu korun. A celkové náklady na kompletní rekonstrukci celé budovy jsou odhadovány na 780 tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy