Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Místku na Olešnou už se lidé dostanou pohodlně přes novou cyklostezku

Pěší i cyklisté se opět pohodlně dostanou z Místku až na Olešnou. Frýdek-Místek nechal z města do hojně využívané rekreační oblasti vybudovat novou cyklostezku, která už je průchozí. Vyšla na více než 6 milionů korun a většinu peněz uhradila dotace.

Sice už v zimním kabátě, ale za to plně průchozí. V minulosti tímto místem vedla oblíbená cyklostezka na Olešnou. Kvůli aktuálně probíhající stavbě obchvatu musel Frýdek-Místek vybudovat trasu novou. Vede z Kvapilovy ulice na pravém břehu vodního toku Olešná, pod hrází přehradní nádrže.

Anketa: "No dobře, že to udělali, protože přes tu dálnici se nejde dostat, takže každý průchod a most je dobrý."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Dokončili jsme novou cyklostezku, která měří 150 metrů. Nejsložitější část, padesátimetrový úsek, bylo zachycení tady toho oblouku. Je to podchyceno železobetonovou stěnou. To bylo taky nejdražší. Celkový náklad dosáhnul šesti milionů korun. Tato cyklostezka byla původně hojně využívaná, proto jsme tyto prostředky na to poskytli a doufáme, že bude sloužit cyklistům a pěším tak, aby se dostali tou trasou do oblíbeného rekreačního areálu Olešná."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "U této investiční akce se nám podařilo získat dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 85 procent, což dělalo ve výsledku částku 4,8 milionu. Jsme velice rádi, že se nám ty dotace daří čerpat, a tak je možno zrealizovat daleko více investičních akcí."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Novou cyklostezku už je možno využívat i v těchto chladných dnech, takže pokud někdo si tady zkrátí cestu, tak může. Je tady akorát třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože pořád se pohybujeme ještě pod stavbou. A spodní část ze strany od Kvapilové bude ještě opravena, takže na jaře potom bude kompletní cyklostezka i s tou starou částí slavnostně otevřena."

Během stavby nového úseku došlo k poškození původního zbytku stezky, na kterou se nová napojuje. Na vlastní náklady ji bude opravovat zhotovitel.

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail