Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další část Frýdku-Místku získala moderní venkovní osvětlení

Další část Frýdku-Místku má za sebou výměnu venkovního osvětlení. Ulice Panských Nových Dvorů teď budou po setmění lépe nasvíceny. Dostaly totiž 210 nových LED diodových svítidel, která jsou navíc energeticky úspornější a mají delší životnost.

Už několik let se průběžně pracuje ve Frýdku-Místku na výměně starého typu pouličního osvětlení za nový a moderní.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naše společnost se řídí řádem preventivní údržby veřejného osvětlení, který vychází defacto z generelu, který schválila rada města již v roce 2015. A my už od roku 2017 postupně najíždíme na postupnou obměnu stávajících starých svítidel. S tím, že z celkového počtu 8 239 máme v těch místních částech, kde teda jsme ty práce zahájily, hotovy k letošnímu roku 558 svítidel."

Aktuálně už proběhla výměna osvětlení v části Panské Nové Dvory.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Letos původně jsme chtěli ty práce zahájit někdy už v průběhu září. Bohužel, jak to tady v dnešní době bývá, dodávka svítidel byla opožděná, takže jsme práce zahájili až v listopadu a v těchto dnech jsme je dokončili. A celkem na místní části Panské Nové Dvory bylo vyměněno 210 svítidel. Takže dá se říct, že k letošnímu roku všechny místní části už jsou vyměněny."

Nové LED diodové lampy jsou energeticky úspornější, mají delší životnost a také by měly být méně poruchové.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Co se týče toho území města jako takového, tak tam jsme zahájili tu výměnu již v roce 2018. Víceméně v parcích a na cyklostezkách, takže tam je necelých 190 svítidel. Díky tomu, že fungujeme v návaznosti na nějaký ten preventivní řád, tak není akutní potřeba na území celého města vyměnit nějakou velkou část. Jdeme postupně, tím pádem jsou samozřejmě i ty náklady rozmělněnější a v relaci."

V letošním roce vyčlenilo město na kompletní údržbu veřejného osvětlení téměř 29 milionů korun. V příštím roce bude částka ještě o půl milionu vyšší.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy