Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První část obchvatu Frýdku-Místku by se mohla otevřít do poloviny příštího roku

Přes veškerou snahu stavbařů se termín otevření první etapy obchvatu Frýdku-Místku do konce roku nestihne. Práce už zpomalilo počasí a všichni raději upřednostnili kvalitu než rychlost. Prognózy alespoň omezeného zprůjezdnění ŘSD dávat nechce. Vidina je zatím do konce první poloviny příštího roku.

O zpoždění dokončení stavby obchvatu Frýdku-Místku se mluví už několik měsíců. I když už byl posunut oficiální termín dokončení, stavbaři vyvíjeli maximální úsilí, aby byla první etapa alespoň částečně zprůjezdněna do konce tohoto roku.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Stavba první etapy obchvatu Frýdku-Místku a připojení dálnice D56 pokračuje. Plánované zprovoznění některých úseků ještě před Vánoci bylo odloženo. A to z důvodů upřednostnění kvality odvedené práce před termínem."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Dlouhodobě panovala snaha, jak u zhotovitele, tak u ŘSD tuto stavbu dokončit do 21. prosince. S tím, že záleželo hlavně na posledních dnech, kdy bylo třeba mít teplé dny. Tak, aby bylo možné pokládat ty finální povrchy, které vyžadují ale teplotu myslím více než 5 stupňů."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Stavba postoupila do vysokého stupně rozestavěnosti a možnost otevření znemožnilo bohužel počasí, které aktuálně nedovoluje dokončit především asfaltování, ale také betonáže a pokládky izolací. Vzhledem k mrazům, sněhu a špatné předpovědi se zprůjezdnění posouvá na následující měsíce. O přesném termínu samozřejmě budeme předem informovat."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Nicméně pokud je mi známo, tak v zimě mohou pokračovat jiné práce, které by právě dokončeny nebyly. A díky tomu bychom obchvat mohli mít v plné parádě v dubnu v květnu si myslím hotový."

Původní plán byl spustit první etapu v omezeném režimu a se sníženou rychlostí. V souvislosti s odložením se ale nabídla možnost později zprůjezdnit obchvat bez omezení.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Takže budeme jezdit 130 v té části od Místku po Frýdlantskou. Takže si myslím, že v té velké nevýhodě, kdybychom už chtěli auta na obchvatu mít, je ta výhoda, že tam pojedou, a to v plném režimu. Tak na to se těšíme. Druhá část obchvatu, tam se řeší hlavně sesuv, který by mohl odložit minimálně spuštění celé funkční stavby. Nevíme, jestli se odloží spuštění obchvatu v omezeném režimu. Tam se stále jedná, pokud vím s ŘSD a ministerstvem dopravy a zhotovitelem."

V platnosti zatím zůstává několikrát odložený oficiální termín dokončení stavby, který má být v září příštího roku. Na některých úsecích by se ale mohlo začít jezdit už na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy