Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní údržbu ve Frýdku-Místku komplikují špatně parkující auta i koloběžky

Technické služby ve Frýdku-Místku jsou na zimu připraveny. Hlásí dostatek posypových materiálů i techniky pro odklízení sněhu. Vrásky jim ale dělají neukáznění řidič, kteří špatně parkují svá auta. Novým nešvarem jsou také koloběžky postavené uprostřed chodníků.

První velké sněžení zaznamenaly pracovníci technických služeb z 9. na 10. prosince. Další větší nasazení přišlo těsně před Vánoci. Nepřetržitá pohotovost se přitom kvůli náhlým změnám počasí drží už od listopadu. Do akce vyjíždí sypače, traktory technických služeb i 10 dalších v místních částech. Za noc se vysype až 50 tun chemického posypového materiálu. Zásoba je připravena na nadprůměrnou zimu.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Co se týče těch chemických, tak jsme objednali 1340 tun. S tím, že ve smlouvě máme ještě další opce na 30 procent toho celkového objemu. A inert se objednává podle potřeby."

Zimní údržbu 350 kilometrů komunikací včetně chodníků nově komplikují nejen neukáznění řidiči.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Parkují na krajnicích chodníků. Nám neskutečně stěžují ten průjezdní profil. Bohužel v těch prvních zásazích letošního roku jsme zaznamenali takový trošičku nový nešvar. A to jsou koloběžky, kde nezřídka se stává, že parkují skoro uprostřed chodníků a naši zaměstnanci, kteří jezdí s těmi multikárami, především po těch chodnících, tak samozřejmě mají obrovský problém."
Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Městská policie v rámci konkrétních žádostí pracovníků technických služeb provádí místní šetření s cílem efektivního odstranění, či spíše přeparkování předmětných vozidel v dané lokalitě. Zjištěné přestupky jsou pak řešeny dle platné právní legislativy."

V návaznosti na předpověď počasí bude tradičně zimní údržba v pohotovosti až do konce března.

Nahlásit chybu


K tématu
KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail