Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy cest, snížení poplatků za psy i rozšíření nádob na oleje. Frýdek-Místek prošel řadou pozitivních změn

Opravy cest, hledání řešení problémů s parkováním, snížení poplatků za psy. Ale i vstřícné kroky směrem k životnímu prostředí. Hodnocení roku ve Frýdku-Místku si připravil i náměstek Leonard Varga.

Jedním z náročných projektů v roce byl pro odbor dopravy ve Frýdku-Místku budování cest po výstavbě kanalizace v okrajových částech města.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Nebyl úplně ideálně připravený, který se komplikoval, kde byly vícenáklady. Musely se tam upravovat silnice, chodníky. Přidávat nějaké věci k tomu a tohle trochu zbrzdilo ten rozjezd takový, jaký jsme si představovali. Nicméně podařilo se nám hned ze začátku upravit svislé dopravní značení na T. G. M., přidali jsme parkovací místa úpravou vodorovného značení v parku pod zámkem, z těch dopravních věcí. A co se týče životního prostředí, nabídli jsme občanům možnost třídit oleje tím, že jsme umístili do veřejného prostoru 100 dalších nádob na ten olej. Já samozřejmě vnímám, že jedním z těch hlavních problémů Frýdku-Místku je doprava. My jsme měli celý rok ucpané město. Většinou to nebyla naše vina, byla to buď rekonstrukce od ŘSD nájezdové rampy, kvůli tomu se nám ucpávala třída Tomáše Garygua Masaryka. Nebo oprava Koloredovského mostu, který prováděla krajská organizace dopravní."

V poslední době navíc rezonuje mezi lidmi téma změny jízdních řádů.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Nová podoba jízdních řádů reaguje především na změnu časových poloh vlaků. My jsme se o té změně jízdních řádů vlaků dozvěděli v podstatě na poslední chvíli, když příprava nových jízdních řádů byla v plném proudu a museli jsme poměrně pružně na ni reagovat. Já jsem si vědom toho, že ty jízdní řády teď nejsou úplně ideální a že některé spoje prostě na ty vlaky nenavazují. Nicméně ty podmínky těch občanů přijímáme a hned po novém roce se je budeme snažit zapracovat a reflektovat."

Dalším z pozitivních kroků, které se podařily, je snížení poplatků za psy.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My chceme a měli jsme v programu, jako piráti, být městem, které bude vstřícné nejenom pro pejskaře, ale pro všechny milovníky zvířat. Ať už to budou i kočky nebo cokoliv dalšího. S tím se pojí zrušení novoročního ohňostroje v letošním roce, který je vysoce neekologický, který straší zvířata a nejenom ty domácí, ale zabíjí ptáky a opravdu i tráví krajinu těmi nebezpečnými kovy. V příštím roce se snižuje poplatek za psy, to byl stěžejní bod našeho programu. Ta základní sazba pro psy v paneláku klesá z 1 500,- korun na 900,- korun. Taky budeme budovat psí hřiště ve Frýdku-Místku příští rok a z věcí, kterých bych ještě určitě vypíchl a který se nám povedl je Mobilní Rozhlas, který informuje občany o všech novinkách a třeba i informuje občany o měření městské policie v ulicích. My nechce působit represivně, ale chceme působit opravdu preventivně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy