Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři lidé se ve Frýdku-Místku otrávili oxidem uhelnatým. Naštěstí stihli včas zavolat pomoc

Záchranná služba spěchala v sobotu v noci do Frýdku-Místku, kde příbuzní ohlásili zdravotní komplikace ženy. Ukázalo se že se přiotrávila oxidem uhelnatým a ošetřeni museli nakonec být i ostatní lidé, kteří byli v domě. Pomoc tentokrát naštěstí přišla včas, ale tento nebezpečný plyn může i zabíjet.

Těsně před jedenáctou hodinou večerní přijali operátoři zdravotnické záchranné služby tísňové volání z Frýdku-Místku, kde se náhle udělalo špatně 49leté ženě. Na místo ihned vyrazila posádka rychlé pomoci. Hned po vstupu do domu jim bylo jasné, co se stalo. Okamžitě se totiž ozvalo čidlo, která detekuje oxid uhličitý a každý tým ho standardně nosí u sebe.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Díky tomu záchranáři velmi rychle odhalili příčinu zdravotních obtíží devětačtyřicetileté pacientky, k níž byli voláni a zabránili dalším možným vážným následkům. Vyšetřili rovněž další tři dospělé osoby, které se v domě nacházely. U všech byla zjištěna intoxikace a naměřeny hodnoty hladiny oxidu uhelnatého v organismu."

Na místo dorazili také hasiči. Dům už byl díky zdravotníkům odvětrán a  tak zkontrolovali možné zdroje uniku nebezpečného plynu. Ten je produktem nedokonalého spalování a vzniká při hoření každého paliva. Příčinou je nedostatečné odvětrání místností.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MS kraje: "V domě nebyl vybaven ani hlásičem požáru ani detektorem oxidu uhelnatého. Ten plyn je jedovatý, člověk je není schopen zaregistrovat, protože je bez zápachu a je neviditelný. Detektor za řádově stokorunu dokáže včas upozornit na vznikající nebezpečí ještě před tím, než se únik projeví na zdraví osob." 

Všechny 4 osoby byly převezeny do nemocnice. Tentokrát naštěstí včas. My ještě jednou připomínáme, že detektory plynu nebo hlásiče požárů za pár stovek mohou zachránit život. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy