Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku byli oceněni za pomoc po tornádu na jižní Moravě

Frýdek-Místek |

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdek-Místek byla oceněna za pomoc v tornádem zasažené oblasti na jižní Moravě. Jihomoravský hejtman nyní obeslal děkovným listem všechny, kteří vyjeli pomáhat a k oficiálnímu poděkování a ocenění se přidalo i město.

Šestice dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku se sešla se zástupci vedení města. Byli totiž zpětně oceněni za to, že vyjeli v létě pomáhat likvidovat škody po tornádu na jižní Moravě.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Naše jednotka společně s celým třetím odřadem, který vyslal Moravskoslezský kraj, zasahovala v Hodoníně, v areálu základní školy. Kde jsme pomáhali s kácením stromů, které byly nakloněné, hrozily pádem. Anebo už byly prakticky popadané na cesty a vypomáhali jsme i v nedalekém areálu dětského tábora, který bohužel byl srovnán tím tornádem kompletně se zemí. A tam jsme vyprošťovali i zbytky chatek a takové záležitosti." - Jaké to pro vás bylo? Předpokládám velmi silné, emotivní. Jaké byly ty pocity na místě? - "Emoce na místě byly takové, že člověk nevěřil svým očím. Byla tam strašně viditelná zkáza a síla toho tornáda. To myslím nikdo z naší jednotky ještě v životě neviděl něco takového."

Předávání ocenění se účastnil i ředitel územního odboru hasičů ve Frýdku-Místku.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "To ničivé tornádo se prohnalo jižní Moravou večer 24. června. Já jsem to tady dnes již zmínil, 25. června bylo na místě připraveno více jak 500 profesionálních hasičů, kteří byli připraveni na vyhledávání osob a na ty prvotní úkony a na záchranné práce, které nás tam všechny čekaly. To, co jsme dneska zmínili a to, co je podstatné říct o dobrovolných hasičích, i oni byli nasazeni na tornádu na jižní Moravě, byli součástí celé záchranářské pomoci."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem rád, že naše jednotka dobrovolných hasičů byla účastna těch zákroků na jižní Moravě. A hrdost, kterou jsem zjistil, ta propukla v tom okamžiku, kdy mě jako primátorovi přišlo poděkování od hejtmana Jihomoravského kraje. A říkal jsem si, že to poděkování nepatří mi, ale patří právě chlapům, kteří tam byli."

Hasiči získali pamětní a děkovné listy od jihomoravského hejtmana i dárky za město Frýdek-Místek.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já si myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že tato naše jednotka patří k těm, které mají velmi dobré jméno. Nejenom v rámci města, ale i kraje. A má ve svém plánu zásahy, které nemají některé další jednotky, a proto takto k nim přistupujeme."

ASYN 04

Město nyní kompletně opravuje hasičům zbrojnici a letos by měli získat i nové zásahové vozidlo.

Nahlásit chybu


K tématu

Jablunkov slavil udělení městských práv, ocenil osobnosti a hasiči mají vysvěcený prapor

16. července 2023 13:37 | Jablunkov | Libor Běčák

V centru Jablunkova, tentokrát v parku za radnicí se konala tradiční oslava udělení městských práv. Dvoudenní program připravilo Jablunkovské centrum kultury a informací. V neděli byl navíc vysvěcen prapor místních dobrovolných hasičů a oceněny osobnosti města.

U Mošnova se čelně srazila dvě osobní auta, nehoda uzavřela hlavní silnici

17. července 2023 15:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velmi vážná dopravní nehoda zaměstnala v pondělí odpoledne složky záchranného systému mezi Mošnovem a Skotnicí na Novojičínsku. Čelně se tam srazila dvě osobní auta. Událost vzápětí obousměrně uzavřela v místě nehody hlavní tah I/58. Dva lidé se těžce zranili. Záchranáři spěchali i k nárazu auta do stromu na Bruntálsku.

Nejlepší mladí hasiči z republiky soutěžili na stadionu v Novém Jičíně

15. července 2023 11:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na stadionu v Novém Jičíně se odehrálo mistrovství ČR dorostu v požárním sportu ve hře Plamen. Ve dvoudenním klání se utkalo 15 družstev, Moravskoslezský kraj reprezentovali dobrovolní hasiči z Mniší u Kopřivnice.


Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Začala úprava vstupní části novojičínského letního stadionu, stará brána půjde k zemi

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu v Novém Jičíně. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava sousedící křižovatky.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Nemocný muž odjel bez léků autem neznámo kam, policie vyhlásila pátrací akci

10. července 2024 13:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V úterý sedl do auta a odjel z Havířova neznámo kam. 68letý muž je nemocný a pravidelně potřebuje brát léky. Policie po něm na základě oznámení vyhlásila pátrání. Vůz byl přitom v úterý spatřen na dálnici D35 směrem na Mohelnici.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

FM City Fest přepsal kulturní historii Frýdku-Místku

Šestý ročník FM City Festu byl v mnoha ohledech prémiový. Akce proběhla v novém a větším areálu. Poprvé dorazilo přes 20 tisíc lidí a vystoupily světové hudební hvězdy. Organizátoři zvládli akci s velkým náporem návštěvníků na výbornou.

Frýdek-Místek opravuje dům s byty pro seniory v Těšínské ulici

Frýdek-Místek neustále zlepšuje podmínky pro bydlení seniorů. Aktuálně prochází opravou dům s byty v Těšínské ulici. Jde o historickou budovu, která dostane novou fasádu. Část oken se renovuje a další se vymění. Práce vyjdou na zhruba 7 milionů korun.

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku byli oceněni za pomoc po tornádu na jižní Moravě
Vydáno 17. ledna 2022 14:36, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdek-Místek byla oceněna za pomoc v tornádem zasažené oblasti na jižní Moravě. Jihomoravský hejtman nyní obeslal děkovným listem všechny, kteří vyjeli pomáhat a k oficiálnímu poděkování a ocenění se přidalo i město.

Šestice dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku se sešla se zástupci vedení města. Byli totiž zpětně oceněni za to, že vyjeli v létě pomáhat likvidovat škody po tornádu na jižní Moravě.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Naše jednotka společně s celým třetím odřadem, který vyslal Moravskoslezský kraj, zasahovala v Hodoníně, v areálu základní školy. Kde jsme pomáhali s kácením stromů, které byly nakloněné, hrozily pádem. Anebo už byly prakticky popadané na cesty a vypomáhali jsme i v nedalekém areálu dětského tábora, který bohužel byl srovnán tím tornádem kompletně se zemí. A tam jsme vyprošťovali i zbytky chatek a takové záležitosti." - Jaké to pro vás bylo? Předpokládám velmi silné, emotivní. Jaké byly ty pocity na místě? - "Emoce na místě byly takové, že člověk nevěřil svým očím. Byla tam strašně viditelná zkáza a síla toho tornáda. To myslím nikdo z naší jednotky ještě v životě neviděl něco takového."

Předávání ocenění se účastnil i ředitel územního odboru hasičů ve Frýdku-Místku.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "To ničivé tornádo se prohnalo jižní Moravou večer 24. června. Já jsem to tady dnes již zmínil, 25. června bylo na místě připraveno více jak 500 profesionálních hasičů, kteří byli připraveni na vyhledávání osob a na ty prvotní úkony a na záchranné práce, které nás tam všechny čekaly. To, co jsme dneska zmínili a to, co je podstatné říct o dobrovolných hasičích, i oni byli nasazeni na tornádu na jižní Moravě, byli součástí celé záchranářské pomoci."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem rád, že naše jednotka dobrovolných hasičů byla účastna těch zákroků na jižní Moravě. A hrdost, kterou jsem zjistil, ta propukla v tom okamžiku, kdy mě jako primátorovi přišlo poděkování od hejtmana Jihomoravského kraje. A říkal jsem si, že to poděkování nepatří mi, ale patří právě chlapům, kteří tam byli."

Hasiči získali pamětní a děkovné listy od jihomoravského hejtmana i dárky za město Frýdek-Místek.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já si myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že tato naše jednotka patří k těm, které mají velmi dobré jméno. Nejenom v rámci města, ale i kraje. A má ve svém plánu zásahy, které nemají některé další jednotky, a proto takto k nim přistupujeme."

ASYN 04

Město nyní kompletně opravuje hasičům zbrojnici a letos by měli získat i nové zásahové vozidlo.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000029424/dobrovolni-hasici-z-frydkumistku-byli-oceneni-za-pomoc-po-tornadu-na-jizni-morave