Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Frýdku-Místku byli oceněni za pomoc po tornádu na jižní Moravě

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdek-Místek byla oceněna za pomoc v tornádem zasažené oblasti na jižní Moravě. Jihomoravský hejtman nyní obeslal děkovným listem všechny, kteří vyjeli pomáhat a k oficiálnímu poděkování a ocenění se přidalo i město.

Šestice dobrovolných hasičů z Frýdku-Místku se sešla se zástupci vedení města. Byli totiž zpětně oceněni za to, že vyjeli v létě pomáhat likvidovat škody po tornádu na jižní Moravě.

Radim Lojkásek, velitel SDH Frýdek-Místek: "Naše jednotka společně s celým třetím odřadem, který vyslal Moravskoslezský kraj, zasahovala v Hodoníně, v areálu základní školy. Kde jsme pomáhali s kácením stromů, které byly nakloněné, hrozily pádem. Anebo už byly prakticky popadané na cesty a vypomáhali jsme i v nedalekém areálu dětského tábora, který bohužel byl srovnán tím tornádem kompletně se zemí. A tam jsme vyprošťovali i zbytky chatek a takové záležitosti." - Jaké to pro vás bylo? Předpokládám velmi silné, emotivní. Jaké byly ty pocity na místě? - "Emoce na místě byly takové, že člověk nevěřil svým očím. Byla tam strašně viditelná zkáza a síla toho tornáda. To myslím nikdo z naší jednotky ještě v životě neviděl něco takového."

Předávání ocenění se účastnil i ředitel územního odboru hasičů ve Frýdku-Místku.

Vojtěch Nezval, ředitel ÚO HZS MSK Frýdek-Místek: "To ničivé tornádo se prohnalo jižní Moravou večer 24. června. Já jsem to tady dnes již zmínil, 25. června bylo na místě připraveno více jak 500 profesionálních hasičů, kteří byli připraveni na vyhledávání osob a na ty prvotní úkony a na záchranné práce, které nás tam všechny čekaly. To, co jsme dneska zmínili a to, co je podstatné říct o dobrovolných hasičích, i oni byli nasazeni na tornádu na jižní Moravě, byli součástí celé záchranářské pomoci."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já jsem rád, že naše jednotka dobrovolných hasičů byla účastna těch zákroků na jižní Moravě. A hrdost, kterou jsem zjistil, ta propukla v tom okamžiku, kdy mě jako primátorovi přišlo poděkování od hejtmana Jihomoravského kraje. A říkal jsem si, že to poděkování nepatří mi, ale patří právě chlapům, kteří tam byli."

Hasiči získali pamětní a děkovné listy od jihomoravského hejtmana i dárky za město Frýdek-Místek.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já si myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že tato naše jednotka patří k těm, které mají velmi dobré jméno. Nejenom v rámci města, ale i kraje. A má ve svém plánu zásahy, které nemají některé další jednotky, a proto takto k nim přistupujeme."

ASYN 04

Město nyní kompletně opravuje hasičům zbrojnici a letos by měli získat i nové zásahové vozidlo.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail