Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Propustek ve špatném stavu nahradilo ve Skalici u Frýdku-Místku dočasné přemostění potoku

Problémový propustek číslo 11 ve Skalici se nakonec podařilo provizorně vyřešit. Aby mohla pokračovat výstavba kanalizace a zároveň byl zajištěn příjezd techniky, obyvatel k domům i složkám IZS, vytvořilo se provizorní přemostění. V březnu pak začne výstavba nového mostku.

Zhruba půl roku se řešil problém s přemostěním potoku Skaličník ve Skalici u Frýdku-Místku. Jde totiž o jedinou přístupovou cestu k části domům, které se napojují na kanalizaci. Původní přemostění je totiž ve špatném stavu a statik nedoporučil, aby po něm přejížděla těžká technika. Nakonec se ale našlo náhradní řešení.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsme těsně před realizací toho propustku, který byl bodem, který nás hodně znervózňoval. Protože jeho rekonstrukce v podstatě znamená problémy s příjezdem do této lokality. Nakonec jsme našli řešení v podobě, kterou můžete vidět. Je to dočasné zatrubnění potoku Skaličník, které umožní vjezd techniky, vjezd všech záchranných složek, i samotných občanů. Takže to považujeme za řešení, které vyhoví všem."

Jakmile se v této části vybuduje potřebná kanalizace, postaví se úplně nové přemostění, a provizorní zatrubnění s násypem se zase zruší.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Po dokončení kanalizace může nastat výměna toho propustku. Jeho realizace začne v březnu s tím, že cena je 5 milionů korun a bude zase jeden z těch řady propustků, které jsou ve špatném stavu, vyřešen. Myslím si, že už potom po ukončení kanalizace a toho prustku tady bude toto území vyřešeno."

Výstavba kanalizace ve Skalici pokračuje dál podle plánu. Přesto se objevují drobné komplikace, které se musí složitě řešit.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Na některých úsecích máme problém s tím, že někteří majitelé si někdy kladou další a další podmínky. Byť mají uzavřenou smlouvu, což je s tím v rozporu. A zdržuje se zbytečně stavba, protože musíme řešit problémy s ploty, s různými drobnými stavbami, které jsou v té trase kanalizace. A i komunikačně musíme řešit chodníky a tak dále. Všechno upravíme, dáme do pořádku. Já bych ještě jednou apeloval na občany, aby byli trpěliví, aby nám nekladli překážky, protože každá překážka ohrozí napojení dalších sousedů. Je to věc, která slouží všem, ta kanalizace je náročná a už jsme v nějakých 85 procentech Skalice, máme tohoto. To znamená, zbývá nám těch posledních 15 procent, takže si myslím, že bychom to mohli tento rok zvládnout."

Oficiální termín dokončení stavby je naplánován na konec září tohoto roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy