Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek přispěl s okolními obcemi policii na pořízení mobilních vah

Frýdek-Místek i okolní obce trápí přetížené kamiony, které ničí silnice. Sdružení obcí se proto dohodlo, že dá dohromady větší množství peněz a přispěje policii na nákup dalších mobilních vah. Slibují si od toho častější dopravně bezpečností akce zaměřené na kamiony v okolí.

Dopravní policisté v celém Moravskoslezském kraji provádějí řadu dopravně bezpečnostních akcí. Na Frýdecko-Místecku se často zaměřují na kontrolu přetížených kamionů. Projede jich tudy opravdu velké množství. Díky modernímu vybavení v podobě mobilních vah je kontrola velmi jednoduchá.

Dopravní policista: "Návěs může mít 24 tun a souprava celkově může mít 40 tun. V daném případě, jak může mít celkově 40 tun, je vozidlo přetíženo o jednu tunu. Ale vzhledem k tomu, že tam je dávaná tolerance na ty váhy 3 procenta, tak ten se do tolerance vejde."

V prosinci například zastavili policisté přímo ve Frýdku-Místku řidiče dodávky do 3,5 tuny, která vážila téměř 7 tun. Na místě mu uložili kauci 40 tisíc. Od nového roku se ale sankce výrazně zvýšily. Jeden řidič kamionu na začátku ledna odmítl vážení a dostal na místě pokutu 100 tisíc korun. Město Frýdek-Místek a okolní obce chtějí, aby se kamiony vážily častěji, proto se složily a darovaly policii peníze na pořízení dalších vah.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Frýdek-Místek se rozhodl přispět na pořízení přenosných vah PW-10 pro krajskou policii. Tak, aby i v okrese Frýdek-Místek mohlo probíhat měření nákladních vozidel, jestli nejsou přetížená. Složily se na to i okolní obce, dobrovolné svazky obcí, přes které ten tranzit nejezdí, ale cítíme jakousi solidaritu v tom území a přetížené automobily jsou určitě problém. A tak jsme chtěli pomoci policii ho řešit."

Policii bylo na nové váhy odesláno 200 tisíc korun. Samotné pořízení by pak mělo vyjít přibližně na půl milionu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy