Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vilku po školní družině ve Frýdku-Místku vyhrálo v licitaci Krevní centrum

Vilku po bývalé školní družině ve Frýdku-Místku získalo v licitaci Krevní centrum. Budovu chce opravit a využít jako skladové prostory. Licitace byla přitom napjatá až do poslední chvíle a konečná cena více než dvojnásobně převýšila nejnižší nabídkovou hodnotu stanovenou znalcem.

Téměř 85 let starou vilku využívaly ještě nedávno děti ze Základní školy Petra Bezruče jako družinu.

Dagmar Horinová, technik oddělní správy budov: "Původně v plánech, které jsme dohledali, je z roku 1937. Jedná se o zděný objekt, vybavení zůstalo bohužel původní, jak se to kdysi postavilo. Je to suterén, první patro, podkroví. Bohužel všechno je v původním stavu a už to absolutně nevyhovuje provozu školní družiny."

Děti se přestěhovaly do lepších prostor a město rozhodlo, že budovu se zastavěnou plochou a nádvořím o výměře 143 m2 a tři pozemky o celkové rozloze 1 684 m2 prodá v licitaci.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Tam skutečně podle nejlepšího vědomí a svědomí jsme nenašli vhodné využití pro tu budovu pro samotné město. A to byl ten hlavní důvod, proč jsme se ji rozhodli v rámci licitace prodat."

Na licitaci přišlo 8 zájemců a vítěz nakonec podal nejvyšší nabídku 5 910 000 korun. Byl jím ředitel Krevního centra, které akutně potřebuje rozšířit své současné skladovací prostory.

Boris Bubeník, ředitel Krevního centra Frýdek-Místek: "Bohužel budova je malá, i když má 4 podlaží. A když nám navezou kamion vaků na krev nebo kamion vaků nebo karton balící, tak už to nemáme kde skládat. Přece jenom při těch 150 zaměstnancích chybí denní místnosti, chybí skladové prostory. Takže je to vozíčkem přes lávku, je to velice blízko, takže to využijeme tímto směrem."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Jsem rád, že nakonec byla cena dosažením licitací více než dvakrát vyšší, oproti tomu nejnižšímu podání, na kterém jsme začínali. A já samozřejmě nejen věřím, ale jsem přesvědčen, že město ty finanční prostředky využije pro své investiční akce a samozřejmě pro další věci, které jsou na městě nutné. Tak, aby byly zajištěny veřejné služby."

Kupní smlouvu s vylicitovanou částkou musí ještě schválit zastupitelstvo města.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail