Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba nové čtvrti ve Frýdku-Místku jde do další fáze, začala přeměna bývalé školy na sídlo strážníků

Začala rekonstrukce budovy bývalé textilní školy v Těšínské ulici ve Frýdku-Místku. Jde o první z proměn lokality na novou městskou čtvrť. Rekonstrukce vyjde na 62 milionů korun a hotová by měla být do patnácti měsíců. Poté se do ní přestěhují strážníci městské policie a přestupkové oddělní magistrátu.

Dvoupodlažní budova s podkrovím sloužila v minulosti jako textilní učiliště, nyní už je roky prázdná. Frýdek-Místek z ní udělá nové sídlo městské policie.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "My jsme to koncipovali záměrně do těchto míst, protože zde je blízko dopravní uzel. A pro zvýšení bezpečnosti při koncentraci občanů a všech návštěvníků, jsme právě proto zvolili toto místo. Náklad by měl být 62 milionů korun."
Pavel Hrtús, stavební technik investičního odboru: "Doba stavby je odhadována přibližně na 15 měsíců dle smlouvy o dílo. Bude provedená kompletní komplexní rekonstrukce celého objektu, včetně nové nosné konstrukce střechy. Bude provedeno podřezání základů, to znamená nová dodatečná hydroizolace."

Touto rekonstrukcí se začíná psát nová kapitola dějin města. Bývalý průmyslový areál textilní výroby se totiž přemění na novou městskou čtvrť.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Mělo by to být zahájením pro další práce i soukromého investora, který by tady měl vystavět nové byty, nové kanceláře, nové služby a nové obchody. Celá tato akce by měla trvat dva až tři roky a my tímto zahajujeme naši vstupní investici a rekonstrukci bývalého textilního učiliště na nové sídlo městské policie."
Pavel Hrtús, stavební technik investičního odboru: "V sídle budovy bude dole v přízemí kontaktní centrum městské policie a zaměstnanci magistrátu z přestupkového oddělní a v patře budovy bude sídlit zázemí pro městskou policii."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "V prvním patře by mělo být veškeré zázemí pro městskou policii. To znamená dispečink, sprchy, výukové prostory, kanceláře a tak dále."
Ivo Kališ, ředitel Městské policie Frýdek-Místek: "Současné prostory městské policie jsou již nevyhovující. Počet strážníků nemůžeme zvyšovat na schválený počet, protože prostory v šatnách, sociálních místností a společných prostor jsou malé pro tolik lidí. My jsme tady v této budově od roku 1992. Velký problém je tady, že budova není bezbariérová, takže lidé, kteří tady přijdou něco vyřizovat nebo se na něco zeptat, musí šlapat, případně i s berlemi do prvního poschodí. To bude v nové budově odbouráno, protože tam bude nějaká vrátnice, kde bude sedět strážník a tyto věci vyřeší. Prakticky se na to těšíme už a doufejme, že to příští rok bude."

Společnost Slezan Holding už také dokončila demolici okolních nepotřebných budov. A postupně se s městem připravuje na přeměnu celé lokality. Některé historické budovy budou ale zachovány.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "V rámci memoranda zůstanou zachovány, jako naproti další objekty. Jsou součástí té historie a chtěli jsme je zachovat pro příští generace. Ty jsou chráněny proti úpravám, ale samozřejmě budou využity taky, tak jak jsem říkal, pro různé činnosti a budou součástí té nové městské čtvrti."

Město chce do svých objektů v nové čtvrti investovat přibližně 80 milionů. Na nové sídlo městské policie se navíc podařila získat dotace 31 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy