Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek chce vytvořit nový koncept rodinné politiky, hledá koordinátora této oblasti

Frýdek-Místek hledá člověka, který pomůže s vytvořením koncepce nové rodinné politiky. Jde o souhrn aktivit a opatření, které pomůžou podporovat rodiny. Nejprve tak bude důležité zmapovat, co rodiny potřebují a s čím by jim město mohlo pomoct. Současná doba totiž intenzivně mění životní situace v mnoha rodinách.

Trendem dnešní společnosti je výrazná orientace na výkon a ekonomickou prosperitu a současně na blaho jednotlivce. Ač si rodina zachovává stále vysokou hodnotu, na prorodinné aktivity nebývá vynakládáno dost času a sil. Frýdek-Místek chce proto hledat cesty, jak rodiny podporovat v tom, co potřebují.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My se snažíme sociální oblast v tomto městě doladit do detailů. Rodinná politika je něco, co mají města v okolí a ve Frýdku-Místku to doposud chybělo. V podstatě tím, že se zaměříme na rodinnou politiku, deklarujeme, že město je partnerem pro rodiny. Město chce, aby se rodinám ve městě dobře žilo."

Rodina jako celek je v rodinné politice chápána tak, že rodiny netvoří jen rodiče a děti, ale spolu s nimi i senioři, kteří mají také své specifické potřeby.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My v rámci plánování komunitních služeb máme celou pracovní skupinu děti rodina a mládež, která se na tyto potřeby zaměřuje. My máme tyto potřeby zmapovány z roku 2018, ale víme, že během covidu se ty potřeby změnily. To znamená, že my víme, že třeba na školách by měl být sociální pedagog, že potřebujeme dětem dát možnost využití volného času."

Nově město vyhlásilo výběrové řízení na koordinátora rodinné politiky.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "Současně jsme schválili v radě města plán rozvoje rodinné politiky pro Frýdek-Místek. To znamená, že na úřadě bude člověk, který se bude snažit napříč úřadem a plus ještě s aktéry mimo úřad, se zaměstnavateli, se školami, najít ty potřeby, které tady pro rodiny a děti, mládež ve městě jsou, které potřebují. A bude se snažit ty aktéry jednotlivé a úřad sjednotit, aby postupovali stejně a ty potřeby těch rodin nasytili. To znamená, hledáme člověka, který má zkušenosti ze sociální oblasti. Zaměření na práci s rodinami. Pokud takovým člověkem jste nebo o takovém víte, budeme rádi, když nám ho doporučíte."

Obecným cílem rodinné politiky je vytvořit ve společnosti prostředí celkově přátelské rodině, legislativní i nelegislativní cestou. Cílem regionální rodinné politiky je dostat rodinu do centra pozornosti regionálních a místních samospráv, což znamená v praxi uplatňovat pro-rodinný úhel pohledu na všechny záležitosti, které se dotýkají života rodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail