Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmenší děti ve Frýdku-Místku se mohou pod vedením profesionálů zdarma učit hrát hokej

Frýdek-Místek |

Pojď hrát hokej – To je název akce, kterou uspořádal HC Frýdek-Místek pro nejmenší děti. Ty si mohou pod vedením profesionálních trenérů vyzkoušet právě hokejové základy, což je zpočátku především bruslení. Tým by totiž rád nabral nové děti do přípravky.

Mají teprve čtyři roky a vůbec nevadí, že neumějí bruslit. Zkušení trenéři hokejového klubu ve Frýdku-Místku, je to rádi naučí. V rámci Týdne hokeje proběhla i v hale Polárka náborová akce pro nejmenší.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Akce se jmenuje Pojď hrát hokej! a snažíme se zajistit co největší počet pro budoucí přípravku a dotáhnout tak mladé hráče nebo malé děti ke sportu a zdravému pohybu. Máme různé programy, které nakonec vyústí v hodinový trénink na ledě se zkušenými trenéry profesionálními a mimo jiné tady máme přednášky pro rodiče a takové zábavné koutky pro děti."
Anketa: 1.) "Nějakou dobu jsme nad tím uvažovali, který sport budeme dělat. A tím, že jsme z Frýdku, bydlíme kousek a ten hokej máme blízko. Zjišťovali jsme jaké jsou k tomu další potřeby a zjistili jsme, že nic moc, že tady všechno dětem zapůjčí, všechno nějakým způsobem zajistí, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Jsme v tom věku, říkali od čtyř let, tak zrovna jsme v tom věku ideálním, abychom začali. Tak jsme řekli zkusíme. Když ho to bude bavit, super, když ne, třeba se alespoň naučí bruslit a uvidíme." 2.) "Aby se hýbal a aby se naučil aspoň bruslit." – Proč zrovna hokej? – "Krásná hra, silová hra, líbí se mi, jsem fanoušek hokeje." – Jste jeden z těch rodičů, co už vidí syna v NHL? – "Ne, v žádném případě. Jestli ho to bude bavit a bube spokojený a bude se hýbat, tak mi to naprosto stačí." 1.) "Hokej baví třeba i mě, takže pokrytecky jsem ho na to dal malinko i kvůli toho, že když v tom bude pokračovat, tak to bude bavit i mě. Budu sem s ním rád chodit i do budoucna." – Zlákalo vás i to, že Ondřej Palát má teď velké úspěchy v NHL a je to zdejší odchovanec? – "To nevím, ale jeho táta je super. Ten zrovna trénuje prcka, takže super a fandíme Ondrovi."

Klub pořádá až 12 tréninků v měsíci pro ročníky 2014 a mladší. Zájem o hokej u nich v poslední době roste. Stává se, že se na přípravce sejde až 80 dětí.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Snažíme se apelovat nejen na děti, ale i na rodiče, že zdravý pohyb je klíčem dnešního života a zdravého životního stylu. A co se týká dětí, tak snažíme se je začlenit do kolektivu, socializovat a nějak naučit tomu, aby jim to do budoucna něco dalo." - Souhlasíte s tvrzením, že hokej je drahý sport? - "Souhlasil bych s tím, ale v dnešní době ne tolik, protože jako klub, když to vezmu na nás, tak jsme schopni zapůjčit, popřípadě darovat výstroje dětem. Takže rodiče to stojí fakt minimum. Spíše čas a práci."

Účast na tréninku přípravky je navíc zdarma. Výchovu dětí ke sportu podporuje i město. Klubu letos přispělo na mládežnický hokej 9,7 milionu korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Hokejisté Frýdku-Místku vyměnili trenéra. V nové sezóně se jim zatím nedaří

19. října 2023 13:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hokejisté Frýdku-Místku se v nové sezóně stále trápí. Třetina zápasů ze základní části je odehrána a tým je stále na posledním místě tabulky. Aktuálně má za sebou těžké utkání proti lídrovi první hokejové ligy, kterým je Poruba.

Akce Společně v jednom týmu propojila malé hokejisty z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice

19. června 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Hokejoví trenéři připravili pro děti z Frýdku-Místku, Třince a Kopřivnice akci nazvanou Společně v jednom týmu. Cílem bylo absolvovat různé pohybové aktivity. A hlavně navázat nová přátelství. Zároveň dát tréninkům nový náboj mimo ledovou plochu.

Frýdek-Místek finančně podpoří domácí hokejový klub i v další sezóně

Město Frýdek-Místek opět podepsalo memorandum se zástupci domácího hokejového klubu. Tím byla opět zajištěna finanční podpora města pro klub pro následující sezónu. Formálně se prodloužila původní dohoda, která platila do konce aktuálního ročníku hokejové soutěže.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Nejmenší děti ve Frýdku-Místku se mohou pod vedením profesionálů zdarma učit hrát hokej
Vydáno 31. ledna 2022 15:18, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Pojď hrát hokej – To je název akce, kterou uspořádal HC Frýdek-Místek pro nejmenší děti. Ty si mohou pod vedením profesionálních trenérů vyzkoušet právě hokejové základy, což je zpočátku především bruslení. Tým by totiž rád nabral nové děti do přípravky.

Mají teprve čtyři roky a vůbec nevadí, že neumějí bruslit. Zkušení trenéři hokejového klubu ve Frýdku-Místku, je to rádi naučí. V rámci Týdne hokeje proběhla i v hale Polárka náborová akce pro nejmenší.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Akce se jmenuje Pojď hrát hokej! a snažíme se zajistit co největší počet pro budoucí přípravku a dotáhnout tak mladé hráče nebo malé děti ke sportu a zdravému pohybu. Máme různé programy, které nakonec vyústí v hodinový trénink na ledě se zkušenými trenéry profesionálními a mimo jiné tady máme přednášky pro rodiče a takové zábavné koutky pro děti."
Anketa: 1.) "Nějakou dobu jsme nad tím uvažovali, který sport budeme dělat. A tím, že jsme z Frýdku, bydlíme kousek a ten hokej máme blízko. Zjišťovali jsme jaké jsou k tomu další potřeby a zjistili jsme, že nic moc, že tady všechno dětem zapůjčí, všechno nějakým způsobem zajistí, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Jsme v tom věku, říkali od čtyř let, tak zrovna jsme v tom věku ideálním, abychom začali. Tak jsme řekli zkusíme. Když ho to bude bavit, super, když ne, třeba se alespoň naučí bruslit a uvidíme." 2.) "Aby se hýbal a aby se naučil aspoň bruslit." – Proč zrovna hokej? – "Krásná hra, silová hra, líbí se mi, jsem fanoušek hokeje." – Jste jeden z těch rodičů, co už vidí syna v NHL? – "Ne, v žádném případě. Jestli ho to bude bavit a bube spokojený a bude se hýbat, tak mi to naprosto stačí." 1.) "Hokej baví třeba i mě, takže pokrytecky jsem ho na to dal malinko i kvůli toho, že když v tom bude pokračovat, tak to bude bavit i mě. Budu sem s ním rád chodit i do budoucna." – Zlákalo vás i to, že Ondřej Palát má teď velké úspěchy v NHL a je to zdejší odchovanec? – "To nevím, ale jeho táta je super. Ten zrovna trénuje prcka, takže super a fandíme Ondrovi."

Klub pořádá až 12 tréninků v měsíci pro ročníky 2014 a mladší. Zájem o hokej u nich v poslední době roste. Stává se, že se na přípravce sejde až 80 dětí.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Snažíme se apelovat nejen na děti, ale i na rodiče, že zdravý pohyb je klíčem dnešního života a zdravého životního stylu. A co se týká dětí, tak snažíme se je začlenit do kolektivu, socializovat a nějak naučit tomu, aby jim to do budoucna něco dalo." - Souhlasíte s tvrzením, že hokej je drahý sport? - "Souhlasil bych s tím, ale v dnešní době ne tolik, protože jako klub, když to vezmu na nás, tak jsme schopni zapůjčit, popřípadě darovat výstroje dětem. Takže rodiče to stojí fakt minimum. Spíše čas a práci."

Účast na tréninku přípravky je navíc zdarma. Výchovu dětí ke sportu podporuje i město. Klubu letos přispělo na mládežnický hokej 9,7 milionu korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000029655/nejmensi-deti-ve-frydkumistku-se-mohou-pod-vedenim-profesionalu-zdarma-ucit-hrat-hokej