Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmenší děti ve Frýdku-Místku se mohou pod vedením profesionálů zdarma učit hrát hokej

Pojď hrát hokej – To je název akce, kterou uspořádal HC Frýdek-Místek pro nejmenší děti. Ty si mohou pod vedením profesionálních trenérů vyzkoušet právě hokejové základy, což je zpočátku především bruslení. Tým by totiž rád nabral nové děti do přípravky.

Mají teprve čtyři roky a vůbec nevadí, že neumějí bruslit. Zkušení trenéři hokejového klubu ve Frýdku-Místku, je to rádi naučí. V rámci Týdne hokeje proběhla i v hale Polárka náborová akce pro nejmenší.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Akce se jmenuje Pojď hrát hokej! a snažíme se zajistit co největší počet pro budoucí přípravku a dotáhnout tak mladé hráče nebo malé děti ke sportu a zdravému pohybu. Máme různé programy, které nakonec vyústí v hodinový trénink na ledě se zkušenými trenéry profesionálními a mimo jiné tady máme přednášky pro rodiče a takové zábavné koutky pro děti."
Anketa: 1.) "Nějakou dobu jsme nad tím uvažovali, který sport budeme dělat. A tím, že jsme z Frýdku, bydlíme kousek a ten hokej máme blízko. Zjišťovali jsme jaké jsou k tomu další potřeby a zjistili jsme, že nic moc, že tady všechno dětem zapůjčí, všechno nějakým způsobem zajistí, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Jsme v tom věku, říkali od čtyř let, tak zrovna jsme v tom věku ideálním, abychom začali. Tak jsme řekli zkusíme. Když ho to bude bavit, super, když ne, třeba se alespoň naučí bruslit a uvidíme." 2.) "Aby se hýbal a aby se naučil aspoň bruslit." – Proč zrovna hokej? – "Krásná hra, silová hra, líbí se mi, jsem fanoušek hokeje." – Jste jeden z těch rodičů, co už vidí syna v NHL? – "Ne, v žádném případě. Jestli ho to bude bavit a bube spokojený a bude se hýbat, tak mi to naprosto stačí." 1.) "Hokej baví třeba i mě, takže pokrytecky jsem ho na to dal malinko i kvůli toho, že když v tom bude pokračovat, tak to bude bavit i mě. Budu sem s ním rád chodit i do budoucna." – Zlákalo vás i to, že Ondřej Palát má teď velké úspěchy v NHL a je to zdejší odchovanec? – "To nevím, ale jeho táta je super. Ten zrovna trénuje prcka, takže super a fandíme Ondrovi."

Klub pořádá až 12 tréninků v měsíci pro ročníky 2014 a mladší. Zájem o hokej u nich v poslední době roste. Stává se, že se na přípravce sejde až 80 dětí.

Filip Indrst, trenér dětí a mládeže HC Frýdek-Místek: "Snažíme se apelovat nejen na děti, ale i na rodiče, že zdravý pohyb je klíčem dnešního života a zdravého životního stylu. A co se týká dětí, tak snažíme se je začlenit do kolektivu, socializovat a nějak naučit tomu, aby jim to do budoucna něco dalo." - Souhlasíte s tvrzením, že hokej je drahý sport? - "Souhlasil bych s tím, ale v dnešní době ne tolik, protože jako klub, když to vezmu na nás, tak jsme schopni zapůjčit, popřípadě darovat výstroje dětem. Takže rodiče to stojí fakt minimum. Spíše čas a práci."

Účast na tréninku přípravky je navíc zdarma. Výchovu dětí ke sportu podporuje i město. Klubu letos přispělo na mládežnický hokej 9,7 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy