Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek podpoří letošní Festival přírodních věd a další školní akce

Zlepšení komunikace mezi školami, finanční motivace pro ředitele za dobrou práci i podpora různých projektů. Ve Frýdku-Místku se bude například letos pořádat Festival přírodních věd. Takový je výstup z dalšího setkání vedení města s řediteli škol a příspěvkových organizací.

Ve velké zasedací místnosti na Magistrátu města Frýdku-Místku se opět sešli všichni ředitelé škol a školek i dalších příspěvkových organizací, aby projednali další plány města vůči jejich institucím.

Zbyněk Šostý, radní Frýdku-Místku/NMFM/: "Konečně jsme dali s panem primátorem a s panem Pyškem dohromady tu vizi, která spočívá především v přiblížení radnice těm školám. Radnice tu školu nejen zřizuje, ale měla by ji i řídit a poskytovat těm ředitelům určitý komfort služeb. Myslím tím zabezpečení technické, především oprav a investice."

Ředitelé škol by měli být nově i finančně motivováni, pokud se jim bude dařit plnit úkoly, které jsou v souladu s vizí města.

Zbyněk Šostý, radní Frýdku-Místku/NMFM/: "Chceme to především založit na transparentnosti, to znamená, že budou k tomu jednání vždycky přizváni zástupci mateřských škol, základních, ale i středních, které nezřizujeme, ale jsou pevnou součástí našeho města. Takže to byl takový ten první krok a na další poradě, která bude předpokládáme na konci srpna, na začátku září, už tady toto dění budeme vyhodnocovat a budeme plánovat, co bude v roce 2023 a dál."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Mimo běžných informací máme taky jednu pozitivní. Vedení se rozhodlo podpořit takzvanou místní akční skupinu MASka, která pořádá setkání ředitelů na jaro a na podzim a například také Festival přírodních věd, který byl financován z evropských peněz."

Letos toto financování vypadlo. Město ale považuje tyto akce za velmi přínosné a rozhodlo se na ně finančně přispět, aby mohly letos proběhnout.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Festival přírodních věd je unikátní setkání pedagogů, které proběhlo v minulosti v Bašce a obci Dobrá. Navštívila je řada pedagogů z našeho města a letos jsme se rozhodli, že tento festival proběhne přímo ve Frýdku-Místku."

Setkání také zhodnotilo osobní návštěvu primátora na všech školách a jejich další potřeby.

Zbyněk Šostý, radní Frýdku-Místku/NMFM/: "Pozorováním a návštěvami těch jednotlivých zařízení bylo zjištěno, že ne všechny školy jsou na tom stejně dobře v uvozovkách. A proto jsme už do letošního rozpočtu začlenili i peníze na vybudování bezbariérových sociálních zařízení."

Tou samou cestou se chce město teď pustit i v mateřinkách. Aby měly standard, který si zaslouží školy 21. století.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail