Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na zámku ve Frýdku-Místku budou opět vítat občánky

Frýdecký zámek začnou opět navštěvovat miminka. Město už naplánovalo obnovení tradičního obřadu vítání občánků, které bylo před časem opět přerušeno kvůli pandemickým nařízením. V následujících měsících je v plánu pět termínů vždy ve dvou časech.

Tradiční vítání občánků patří mezi rodiči a příbuznými k velmi oblíbeným a často i důležitým událostem v životě jejich potomka. Proto byli rodiče pokaždé velmi zklamaní, když se kvůli vládním nařízením nemohly tyto akce konat. Postupné rozvolnění opatření, ale opět rodiny i jejich děti přivede na zámek ve Frýdku-Místku.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že se společně vracíme k příjemným věcem a k nim patří i vítání občánků. Mnoho rodičů nás kontaktovalo, kdy budeme znovu tuto příjemnou událost pořádat. A nyní už ta situace je příznivá a já se těším, že se opět sejdeme v Rytířském sále na zámku. A všechny rodiče, kteří chtějí tuto příjemnou událost prožít s námi, uvítáme. A popřejeme novým občanům města Frýdku-Místku všechno dobré do nového života."

V loňském roce město slavnostně uvítalo 215 dětí. 143 ročníku 2020 a 72 dětí ročníku 2021. V listopadu pak musel být obřad opět zrušen. Město proto musí přivítat ještě občánky narozené i v loňském roce.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Pozvánky na vítání občánků jsou nyní rozesílány chronologicky, podle data narození dítěte. Nejprve přijde na řadu asi 65 dětí, které radnice nestihla uvítat v roce 2021 kvůli covidu-19."

Rodiče budou mít na místě možnost využít služeb externího fotografa a z pořízených fotografií si zakoupit varianty podle svého výběru. Pozvánka na obřad jim dojde minimálně dva týdny před termínem konání, který v případě potřeby budou moci přesunout.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "I nyní se radnice bude řídit protiepidemickými nařízeními."

Výbornou zprávou ale je, že od března smí na akce už neomezený počet lidí. Takže rodiny budou moci na vítání přivézt větší počet příbuzných. V prvním pololetí letošního roku se v zámeckém Rytířském sále uskuteční pět termínů vítání občánků vždy ve dvou odpoledních časech. Začíná se 3. března a končí se 9. června. Pozvánky rodiče obdrží na základě vyplněné přihlášky, kterou dostanou spolu s rodným listem dítěte. V případě, že se porod uskutečnil v jiném městě, přihlášku rodičům zašle kancelář primátora. Podrobnosti najdou rodiče také na webu města.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail