Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Znepravomocnění stavebního povolení neovlivní první část obchvatu Frýdku-Místku

Verdikt Nejvyššího správního soudu v Brně neovlivní práce na celém obchvatu Frýdku-Místku. Rozsudek, kterým soud znepravomocnil jedno ze stavebních povolení, neomezí I. etapu obchvatu. Ta by měla být dokončena v termínu.

Minulý týden rozhodl Nejvyšší správní soud v Brně, že obchvat Frýdku-Místku má nepravomocné stavební povolení z roku 2006. Soud tím vyhověl ekologickému spolku Děti Země a rozhodnutí všechny velmi zaskočilo.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já mohu pouze zopakovat, že ta situace nám připadá velice absurdní. Takto marginální záležitost, která není porušením zákona, neovlivňuje žádné zásadní věci k té výstavbě. Stále hrozí tím, že část výstavby toho obchvatu opravdu bude muset být zastavena. A může znamenat několikaměsíční, možná i několikaleté zpoždění."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z minulého týdne je velice šokující. Vůbec si nedokážu představit, jak mohli soudci takto rozhodnout, kdy došlo ke znepravomocnění stavebního povolení k první části obchvatu."

Podle ŘSD se rozhodnutí týká jenom části stavby. Většina prací tak může dál pokračovat.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Zčásti musíme přestat s pracovní činností. Nicméně zároveň musíme zajistit, aby nedocházelo ke škodám. A to, jak na majetku, tak i na zdraví. Zároveň jsme povinni zajistit speciálně jednu oblast té stavby, kde procházíme sesuvným územím. A to znamená, že my ani toto území nemůžeme zcela ze dne na den opustit, protože tam by potom docházelo nejenom k nárůstu ceny stavby jako takové, ale i ke škodě, kterou by bylo třeba znovu po oživení té stavby sanovat."

Děti Země si stěžovaly na to, že krajská hygienická stanice nezapracovala do stanoviska k budoucímu obchvatu jejich připomínku ke způsobu měření hlučnosti po zprovoznění obchvatu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "My jako vedení města znovu apelujeme na všechny, abychom vyvinuli maximální úsilí a hledaly všechny zákonné cesty k tomu, aby obchvat města, který je naprosto životně důležitý nejenom pro město, ale i pro kraj, pro republiku i pro tu evropskou síť, aby byl dostavěn co nejrychleji. Byl otevřen, zkolaudován, odvedl tranzitní dopravu z města a umožnil tomu městu se nadechnout."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "V současné době jednáme s ŘSD i s ministerstvem dopravy, aby ochvat byl zprůjezdněn v celé své délce co nejrychleji. To znamená co nejdříve tady ty překážky odstranit a pokračovat ve stavbě první i druhé části obchvatu tak, ať je dokončen co nejdříve, Frýdek-Místek je dopravně obsloužen a konečně nejezdí auto skrz město."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Po velmi detailní revizi a analýze toho rozhodnutí zjišťujeme jednu velmi dobrou zprávu, která nám říká, že ta první etapa, kterou máme naplánovanou zprovoznit do poloviny letošního roku, tak té se to netýká. A skutečně ji dostavíme a zprovozníme, což jsme velmi rádi. Takže to slibujeme široké veřejnosti, ale i Frýdku-Místku, že tu první část zprovozníme letos v červnu."

ŘSD zároveň doufá, že do dvou měsíců doplní potřebné dokumenty a stavební povolení na zbytek obchvatu díky tomu bude opět znovu pravomocné.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyRenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 130 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP, a.s. - pracoviště Hyundai Nošovice
Nošovice
od 18 400 Kč/měsíc

Detail