Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Změny v rozpočtu i výrazná pomoc Ukrajině. Ve Frýdku-Místku jednali zastupitelé

Změny v rozpočtu i výrazná pomoc Ukrajině. To byly jedny z nejdůležitějších bodů dalšího zastupitelstva města. Schvalovaly se také peníze na podporu kultury, sportu a sociální oblasti. Nebo spuštění další sbírky Daruj F-M.

Zastupitelé Frýdku-Místku hned v úvodu svého 18. zasedání uctili minutou ticha oběti konfliktu na Ukrajině. Vzápětí následovaly diskuze hlavně na téma pomoci nejen uprchlíkům, ale také celkově v oblasti změn rozpočtu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Jsem rád, že ve světle událostí se začínají jevit všechny problémy Frýdku-Místku jako, nechci říct, méně důležité, ale ne tak závažné, jako skutečné existenční problémy lidí, kteří utíkají před válkou. A i když jsou diskuze dlouhé, snášejí se všechny argumenty, tak bych chtěl ocenit, že se všichni snaží, aby jednání zastupitelstva bylo věcné a řešili jsme opravdu problémy, které je třeba řešit."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Na dnešním zastupitelstvu jsme zapojili dalších 215 milionů, což je přebytek z minulého roku a navýšili výdaje města na 1 miliardu 850 milionů. Zároveň jsme schválili peníze na podporu této výjimečné situace, která vznikla v souvislosti s uprchlickou vlnou, která byla vyvolána ruskou agresí na Ukrajině. Což je velice vážná věc pro všechny. Nejenom po té lidské stránce, ale samozřejmě to má další důsledky na růstu cen a tak dále."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Mimo krizové věci nebo operativní věci související s uprchlickou vlnou, jsme samozřejmě schválili celý balík smluv podpory pro kulturu, pro sport, sociální oblast. To si myslím, že je velký balík financí, které podpoří činnost spolkovou a jinou ve městě. Schválili jsme všechny rozpočtové změny, které jsme měli připravené, které nám umožní realizovat některé projekty. Zároveň jsme například schválili i navýšení rezervy na další projektovou dokumentaci a přípravu rekonstrukce Národního domu, bývalé záložny a přístavby nového sálu. Tak, aby průběžně mohly ty práce pokračovat a přípravné práce běžely dál."

Schválil se také další program Daruj F-M, který bude v jedné ze sbírek vybírat právě na pomoc Ukrajině. Rozhodlo se o dalších nominovaných v rámci udílení Cen města. A na programu byla také diskuze kolem situace na Střelnici Hliník, kterou se město má v plánu dál zabývat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy