Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začal tradiční jarní úklid Frýdku-Místku i blokové čištění ulic

Frýdek-Místek po zimě opět prohlédne. Začal totiž každoroční tradiční jarní úklid. Pracovníci technických služeb projdou všechny ulice a kompletně je ručně i strojově vyčistí. Součástí úklidu je také pravidelné blokové čistění. Řidiči by se proto měli mít na pozoru, kdy a kde parkují svá auta.

Do ulic Frýdku-Místku opět vyrazily početné a pečlivé úklidové čety. Díky příznivým klimatickým podmínkám se totiž začalo letos o něco dřív s jarním úklidem.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "V úterý 15. března odstartoval každoroční jarní úklid města. Zahrnuje čištění cest, chodníků, lávek, schodišť, ale také úklid veřejné zeleně. Pracovníci technických služeb se zaměří na úpravy sídlišť, parků i hřbitovů."
Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Nejprve provádíme úklid v lokalitách, které jsou nejfrekventovanější a postupně se to dostává až do těch méně frekventovaných. Tak, aby to i obyvatelé města ocenili. S tím, že aktuálně teďka jsme na sídlišti Kolaříkovo a ČSA. V rámci těchto prací prakticky probíhá odstranění nějakých posypových materiálů po zimním období. Případně i jiného odpadu, který se nakumuloval za zimu na těchto komunikacích. S tím, že práce jsou prováděné ručně, potom ručním odstranění toho odpadu probíhá ještě strojní dočištění pomocí samosběrného čisticího vozu, který jsme letos pořídili nový."

Paralelně probíhá také úklid v integrovaných obcích. Provádí se především strojové čištění a také se uklízejí autobusové trasy. Technické služby se jarní úklid snaží skloubit také s blokovým čištěním ulic.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "O konkrétních termínech blokového čištění ulic budeme občany informovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu, na webových stránkách města i ve zpravodaji. Já bych chtěl občany, jako každý rok, velmi požádat o to, aby značky v ulicích dodržovali. Aby auta z ulic odstavili a aby se vyhnuli případným problémům."
Michal Rylko, místopředseda představenstva TS F-M: "Takže se týden dopředu postaví týdenní značení, aby řidiči byli informováni, aby mohli svá vozidla přeparkovat a netvořili tak překážky pro čištění. Pokud tam zůstanou zaparkovaní, tak bohužel jsme nuceni je odtáhnout. Takže tímto bych chtěl na řidiče apelovat, aby dodržovali tady to dopravní značení. S tím, že jsme se vždycky snažili to časově skloubit ty lokality, ve kterých ten jarní úklid probíhá s lokalitami, kde se provádí to blokové čištění. Ale někdy to bohužel nejde."

Kompletně by měl být úklid celého města, včetně městských částí, hotov do konce června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

TCM BOHEMIA s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 32 000 Kč/měsíc

Detail