Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zve veřejnost na diskuzi o proměně oblíbeného výletního místa Zátiší

Máte nápad, jak proměnit oblíbené výletní místo na Zátiší ve Frýdku-Místku? Město připravilo na toto téma osobní setkání se zájemci na plánovacím dni, kde je možné říct svůj názor a podebatovat s vedením i s architektem. Proměnu místa vybrali lidé hlasováním v participativním rozpočtu.

Frýdek-Místek letos spustil historicky první participativní rozpočet. Dal v něm veřejnosti na výběr z devíti lokalit, které by mohly projít proměnou. Hlasování nakonec vyhrálo oblíbené výletní místo Zátiší.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My jsme už dříve oznámili, že proběhne plánovací den. A ještě předtím, že obejdeme ty místní obyvatele, protože ti do toho procesu také musí být zapojeni. To jsme udělali minulý týden, takže jsme navštívili místní, kteří žijí v bezprostřední blízkosti Zátiší. Já osobně z toho mám dobrý pocit, protože oni ví, že bydlí u místa, které se těší veřejnému zájmu. Je to cíl procházek mnoha lidí a berou to stejně jako my, jako příležitost k tomu, aby to místo prokouklo. A zároveň se tím vyřešily i jakési neduhy, které s tím místem mohou občas být spojeny. To znamená třeba nějaká zábava do nočních hodin a podobně. Takže my po těch rozhovorech s těmi místními víme, že by se z toho mohlo stát hezké výletní místo. Mohli bychom to vézt tímto směrem."

Nyní přišla na řadu další fáze, kterou je samotný plánovací den. Tedy setkání a diskuze s veřejností přímo na místě. To bylo naplánováno na sobotu 26. března od 14:00 do 16:00 hodin.

Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My zveme všechny ty lidi, kteří ať už hlasovali v tom participativním rozpočtu nebo si toho třeba všimli později. Nehlasovali, ale třeba by k tomu chtěli něco říct, ať přijdou na Zátiší na Plánovací den, kde nám budou moci říct svůj názor o tom, jakým směrem nebo jak by si představovali tu proměnu toho místa. Máme tam přichystán program pro děti, takže mohou přijít celé rodiny. Máme přichystáno nějaké občerstvení a do toho ještě se budeme vyptávat lidí nebo budou nám moci říct svůj názor ohledně proměny Zátiší. Takže občany tímto srdečně zvu a těším se."

Cílem je vytvořit kompletní myšlenku a podobu úpravy Zátiší, která se později v rámci další diskuze a shody realizuje. Město vyčlenilo na proměnu místa v participativním rozpočtu jeden milion korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail