Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci a senioři vytvořili společně ve Frýdku-Místku Jarní dvougenerační výstavu

Ptačí budky, různé jarní dekorace i obrázky. V Centru aktivních seniorů ve Frýdku-Místku probíhá Jarní dvougenerační výstava. Připravili ji tamní senioři ve spolupráci s dětmi ze střední, základní a mateřské školy Frýdek-Místek. Škola totiž na různých projektech spolupracuje se seniory už desítky let.

Výstava, která symbolizuje příchod jara. A hlavně má navodit dobrou náladu. Připravili ji děti ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Frýdek-Místek ve spolupráci se seniory. Příhodně proto nese název Jarní dvougenerační výstava.

Anketa: "No je to nádherné. Já si myslím, že to je na dnešní dobu něco nádherného. Vidíte na tom, že ještě to není tak kritické, tak špatné, že ty děcka vydrží některé bez těch počítačů. Vezmou si papír a tužku nebo barvičky a tak. To je něco nádherného dneska. Poněvadž to se nestává."

Škola spolupracuje se seniory už 28 let a tato spolupráce je přínosná pro obě strany. Děti i senioři společnou výstavou vyjadřují svoje aktuální pocity, dojmy a vzájemnou spolupráci.

Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "Jsou to motivy jarní. Sami vidíte na záběrech, které tady pořídíte, že jsou tam třeba od dětí, kdy dělaly budky pro ptáky. Velmi zdařilé. Ozdobily je. Možná, že ptáci se té pestrosti budou bát. Ale věřím spíš naopak, že to bude takové oživení přírody. Takže děti dělaly budky, kreslily obrázky a my jsme dělali některé koláže, takové aranžmá a obrazy, které tu jsou od našich výtvarnic."
Ilja Maloušková, ředitelka SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek: "Chtěla jsem říct, že jsem ráda, že můžeme spolupracovat se seniory, že naše děti krásné věci vytvářejí. Jsme speciální škola, takže to zapojení je o to takové bych řekla náročnější. A že můžeme ukázat lidem takové to, že bude dobře a že všechno, co teď je takové negativní, že určitě pomine. A že zase bude lépe."

Mezigenerační propojení tady funguje velice dobře. Kromě výstav pořádají děti se seniory také pravidelné akce.

Dalibor Kališ, ředitel Centra aktivních seniorů: "S dětmi máme různé tvoření. Od keramiky do přípravy dárečků a takových věcí, které jsou pěknými předměty na Vánoce, na Velikonoce a děláme s nimi. Naši senioři většinou u nich a aktivity, které zase my potřebujeme, děláme tady v našem centru. Děti pracují s lopatou, s metlou, kdy uklízíme kolem. Když teď zrovna je období jara, tak tyto aktivity rozvíjíme společně."
Ilja Maloušková, ředitelka SŠ, ZŠ a MŠ Frýdek-Místek: "Naše škola je zapojena do několika projektů, Jak do světové školy, tak do globální školy. A taky enviromentální výchova je součástí našeho vzdělávání, takže tady jsme to vlastně posunuli tu akci, protože jsme měli takovou nádhernou akci. Polar ji také pouštěl do televize. Byla to akce, kdy jsme čistili břehy Ostravice. A to je taková následná akce, jarní akce. Kdy chceme zase ukázat, že ty budky pro ty ptáčky a pro taková ta pozitiva, jsou zase očekávána a že to bude všem určitě milé a přínosné."

Jarní dvougenerační výstava bude v Centru aktivních seniorů k vidění ještě do 4. dubna. Poté plynule přejde na výstavu s velikonoční tematikou.

Nahlásit chybu


K tématu
Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail