Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úředníci z odboru životního prostředí a zemědělství ve Frýdku-Místku už pracují v nové budově

Radniční 13. To je nová frýdecká adresa odboru životního prostředí a zemědělství. Jeden z největších odborů se do zrekonstruované historické budovy po bývalé bance přestěhoval z Místku. Lidé díky tomu vyřídí vše důležité v rámci magistrátu na jednom místě. Rekonstrukce vyšla na 21 milionů korun.

Čtyřpodlažní budova, která má za sebou kus historie, se dočkala svého slavnostního otevření. Je doslova jako nová a sídlo v ní našel odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Frýdku-Místku.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Máme radost, protože jsme dneska předali odboru životního prostředí opravenou, zrekonstruovanou budovu bývalé banky Haná. Myslím si, že dojem je velice příznivý. Jsou tady už nastěhováni první úředníci a bude tady celá agenda pohromadě. To znamená, že ve Frýdku bude převážná část státní správy a samosprávy."

V budově vzniklo 17 kanceláří, které si úředníci také dle svého oboru vybavili. Najde se tady tak velké množství květin a různých zelených a ekologických prvků.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Co se týče prací. Ty byly bez vad a nedodělků dokončeny. Dneska jsme to slavnostně otevřeli tím, že jsme přestřihli pásku. Já doufám, že lidé budou spokojeni. I ten vzhled se líbí, i ten vnitřek se líbí. Máte tady všechny ty prvky. Vidíte, v jakém jsou stavu. A nezaznamenal jsem žádnou kritiku. Jenom samé pozitivní zprávy."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku/NMFM/: "Já bych chtěl hlavně poděkovat všem zaměstnancům magistrátu, kteří se podíleli na tom přesunu. Věřím, že nová budova se svou pozitivní energií přispěje k tomu, aby sloužila hlavně občanům. Kteří, když se budou cítit dobře úředníci, tak věřím, že dobře pořídí. A pořídí na jednom místě a nebudou muset chodit do Místku i do Frýdku."
Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku/Piráti/: "My jako odbor životního prostředí, jdeme konečně do vlastního, dole v Místku jsme byli pouze v nájmu. Celá budova slouží pouze odboru životního prostředí. Pro občany a klienty tady koncentrujeme tu službu toho města na jednom místě. Vedle hlavní budovy magistrátu i dalších odborů. Tím pádem jim odpadne to neustálé cestování mezi Frýdkem a Místkem. A jak jsme to tady dneska prošli, tak to vypadá, že to bude velmi uživatelsky příjemné."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Přibylo jedno patro. S tím, že jsme udělali ještě jednu takovou zvláštní místnost pro imobilní občany a matky s dětmi, která je v přízemí. Aby nemuseli tady se pohybovat po těch patrech. Ať to vyřídí všechno v jednom místě. A další takovou zajímavostí je to, že je to připojeno na naši městskou společnost, která vytápí tento objekt. To znamená, že teď se snažíme všechny budovy vytápět společností DISTEP, která nám tímto zefektivní provoz a sníží budoucí náklady."

Vnitřní úpravy se dotkly všech konstrukcí a bylo nutné provést nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace, vzduchotechniky a klimatizace. Budova je zateplená, má nová okna i střešní krytinu. Rekonstrukce vyšla na 21 milionů korun.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Myslím si, že to jsou dobře investované peníze. Budova původně chátrala, měla vypadat ještě trošku jinak. My jsme tam na fasádě ještě doplnili historické prvky, které tady byly původní. Dělali jsme to s panem architektem Zdvomkou a já bych mu chtěl poděkovat. A hlavně investičnímu odboru, paní Nikole Pivoňové za dobrou práci."

Na uvolněné místo v budově magistrátu v ulici Politických obětí v Místku se přesune oddělení správy sociálně-právní ochrany dětí odboru sociální péče, který sídlí v pronájmu ve vedlejší budově Okresní správy sociálního zabezpečení Frýdek-Místek.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail