Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD chce i přes znepravomocnění dalšího stavebního povolení dostavět obchvat Frýdku-Místku v termínu

Nejvyšší správní soud v Brně podruhé zasáhl do rozestavěného obchvatu Frýdku-Místku. Znepravomocnil další stavební povolení, tentokrát jde o dokument týkající se první části stavby. Předcházela tomu opět stížnost spolku Děti Země.

Naprosto stejné rozhodnutí, které bylo už jednou vydáno soudem v případě druhé etapy obchvatu Frýdku-Místku, se teď opakuje i u první etapy.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Zase je problém v měření hluku po dostavění stavby. Že tam není určeno, v jaké době se má měřit. Ale že je tam určeno pouze po ustálení té dopravy."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Já si troufnu tvrdit, že to je něco, jako kdyby soud vytkl a zastavil stavební povolení běžnému stavebníkovi, který staví rodinný dům. S tím, že v projektu nenapsal, že v tom rodinném domě chce bydlet. Protože každou silnici a každou dálnici, kterou postavíme, tak proměříme, pokud jde o hlukovou zátěž."

Rozhodnutím soudu tak došlo opět ke znepravomocnění některých stavebních povolení.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Jsou to zase jenom některé dílčí stavební objekty. Nicméně většinu těch stavebních objektů my už máme hotovou. To znamená, že v tuto chvíli, jestli to čteme správně, tak se stavební činnost má přerušit na jedné rampě. My předpokládáme, že v horizontu nejdéle dvou měsíců ten dokument, který je nám vytýkán, dodáme."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Vzhledem k tomu, že za poslední měsíce všichni nabyli zkušenosti v této části, očekávám, že to půjde o kousek rychleji. Nicméně u té první části, která je již téměř hotová, neočekáváme, že by to mělo mít takový dopad na tu stavbu samotnou. Nebo na to zprovoznění té první části obchvatu."

Děti Země si navíc stěžovaly, že na druhé etapě obchvatu probíhají práce dál.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "My jsme sezvali všechny zúčastněné subjekty, včetně ministerstva dopravy, ale i dalších a prošli jsme celou stavbu. Přesně jsme identifikovali stavební objekty, kterých se toto rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, a troufnu si tvrdit velmi nešťastné, až absurdní rozhodnutí Nejvyššího správního soudu týká a na těch stavebních objektech jsme stanovili, jakým způsobem tam bude přerušena činnost. Tak, jak jsme povinováni."

Investor je totiž podle stavebního zákona na druhou stranu povinen zároveň zajistit, aby na stavbě v případě přerušení prací nedocházelo ke škodám.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Je třeba ty konstrukce, které tam jsou, chránit. Některé bude třeba určitě dále stavět. Tak, aby došlo k zaizolování těch předpínaných betonů. Aby došlo k zakonzervování některých částí staveb. A hlavně, aby se odtěžovalo to místo sesuvu ve Skalici. Tak, ať nedochází k dalšímu poškozování toho území, té stavby a je tam co nejmenší nebezpečí pro naše občany."

Ředitelství silnic a dálnic se i přes všechny komplikace stále drží plánu otevřít první etapu obchvatu 30. června a druhou do konce letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail