Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola by mohla být i letos ve výpůjčkách ve Frýdku-Místku rekordní

Oblíbená sdílená kola opět brázdí ulice Frýdku-Místku. Loňská sezóna předčila očekávání a město předpokládá, že ta letošní by mohla být opět rekordní. Nextbike dodal do ulic na 170 kol a jejich sezóna potrvá tradičně do konce listopadu. Prvních 15 minut jízdy je stále zdarma.

4634. Tolik lidí využilo ve Frýdku-Místku sdílené kolo v roce 2021. Dohromady přitom provedli přes 74 tisíc jízd. Velký počet výpůjček město očekává i v letošní sezóně. Kola jsou v ulicích už od začátku března.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Očekáváme, že ty výpůjčky by v letošním roce mohly být zase vyšší než v loňském, protože celkově trend v bikesharingu ve městech roste. Takže očekáváme jeho nárůst a motivujeme také občany k tomu, aby co nejvíce tuto službu využívali. Tak, ať ta doprava v tom městě je co nejklidnější. Ať dojde k úbytku převozu těch osobních automobilů po městě. I té vnitřní dopravy. Ale chápeme, že tady to všechno je odvislé i od počasí samozřejmě."

V ulicích je opět minimálně 170 modrých třírychlostních kol. Lidé si je mohou vypůjčit ve více než 120 stojanech ve městě a také v okolních obcích. Ve Starém Městě, Sviadnově, Dobré, Bašce, v Žabni a Paskově.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "Za město zůstávají podmínky stejné. Prvních 15 minut je zdarma a další čas se platí. Nicméně většina těch výpůjček je právě do 15 minut."

Kdo kolo využívá častěji po delší dobu, může si pořídit výhodné měsíční nebo sezónní předplatné. Ve městě jde už o pátou sezónu sdílených kol. Poslední poskytovatel služby Nextbike uzavřel smlouvu na dva roky.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku/ANO/: "V současné době máme už druhý rok dvouleté smlouvy. S tím, že by se mělo jet ve stejném módu jako loni. Do budoucna budeme plánovat samozřejmě obnovu té zakázky jako takové. Nějaké změny jsou teď v jednání. S tím, že samozřejmě jako každý rok budeme přidávat alespoň deset stojanů někde do toho území. Tak, ať se ta nabídka rozšíří. Nicméně stojany nejsou určeny pouze pro Nextbike. Jsou pro všechna kola všech cyklistů ve městě. Nejsou to stojany pouze pro sdílenou dopravu. I soukromý provozovatel koloběžek Bolt ve Frýdku-Místku je tam parkuje. Ti uživatelé je tam parkují, protože je to logické sběrné místo právě pro tady ten typ přepravních prostředků."

Pro získání kola je nezbytná registrace v mobilní aplikaci společnosti Nextbike. Prostřednictvím aplikace je možné kolo odemknout. Naopak při vracení kola stačí pouze stáhnout páčku nad zadním kolem a tím se výpůjčka automaticky ukončí. Provozovatel udržuje průběžně kola v čistotě, stará se o jejich údržbu a také o to, aby jich byl vždy na nejfrekventovanějších místech dostatek.

Nahlásit chybu


K tématu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail