Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Elektroinstalace v budově MŠ Pohádka ve Frýdku-Místku nezvládá velkou zátěž, připravuje se rekonstrukce

Nemůžou používat větší množství spotřebičů i některá nová zařízení. Vyhazují jim totiž pojistky. Město Frýdek-Místek proto vyšlo Mateřské školce Pohádka vstříc a v budově na Gogolově ulici nechá udělat úplně novou elektroinstalaci. Práce proběhnou až o letních prázdninách a měly by vyjít na 3 miliony korun.

Mateřská škola Pohádka funguje v Gogolově ulici od roku 1983. Má pět tříd a téměř vše je tady ještě původní. Aktuálně potřebuje už řadu let novou elektroinstalaci.

Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "My už jsme započali elektroinstalaci u nás na druhé mateřské školce na Třanovského. A teď jsme rádi, že bude pokračovat i tady, protože ta elektroinstalace tady je momentálně v takovém dezolátním stavu. Protože tady opravdu nebylo ještě nic uděláno. Byla tady udělána pouze rekonstrukce kuchyně a v rámci toho jenom částečná elektroinstalace. A z toho důvodu, že se ani nevědělo, že ty elektrospotřebiče budou mít tak vysoké výkony, tak došlo k tomu, že nám to tady neustále vyhazuje pojistky."
Renata Čadrová, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka, pracoviště Gogolova: "Třeba máme nějakou akci s rodiči a zapneme více spotřebičů elektrických, takže nám to vyhazuje pojistky. Také jsme koupili v kuchyni nový konvektomat a musely se udělat silnější jističe, abychom ho vůbec mohli používat. Máme taky novou sušičku, kterou prozatím nemůžeme používat, protože když se zapne zároveň pračka, sušička, tak už to zase ten systém neutáhne. Takže opravdu je třeba. A hlavně také internet, aby paní učitelky mohly využívat novější technologie a pracovat s internetem a samy si připravovat různé materiály."

Město o těchto problémem vědělo, ale vše zkomplikoval koronavirus a rekonstrukce se odložila. Nyní už je ale vše připraveno.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Je to plánovaná akce na tento rok. Máme vysoutěženo, máme schváleno. Práce začnou přes prázdniny. To znamená, že teďka je dost času na přípravu. Tak, aby školka i zaměstnanci se mohla na tuto akci připravit. Nebude to nic příjemného. Bude tam spousta sekání, prachu a tak dále. Ale nicméně je to nutné. A tak jsme se dohodli s paní ředitelkou, takže všechno jde tak, jak jsme se domluvili."
Renata Čadrová, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka, pracoviště Gogolova: "Rekonstrukce se bude dělat najednou na všech třídách, plus ještě kanceláře. Tam se bude i bourat. Celé prázdniny by měla být mateřská škola Gogolova uzavřená."

Práce vyjdou na 3 miliony korun. V minulém roce už město vyšlo školce vstříc při úpravách zahrady, která poté získala více zeleně.

Soňa Bystroňová, ředitelka MŠ Pohádka: "Kdy jsme chtěli a žádali o to, aby byla větší část zatravněna. Aby opravdu se nevyužívaly v hojné míře ty asfaltové plochy, protože těch děti mají přece jenom doma hodně. Takže jsme chtěli, aby opravdu tady byly travnaté plochy všude kolem."

A v plánu jsou opravy a rekonstrukce i v dalších školkách.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Teďka dokončujeme v Chlebovicích mateřskou školu. Tam jsme se byli podívat minulý týden. V plánu jsou potom ještě dvě další mateřské školy a teď budeme dělat ještě rekonstrukci dětského hřiště na ulici Linhratova. Takže myslíme i na děti a snažíme se teďka přesunout volné finanční prostředky, které máme, právě na tyto zařízení pro děti."

Město aktuálně postupně zjišťovalo situaci na všech základních a mateřských školách. Chce je sjednotit na stejnou úroveň a zajistit jim kvalitní a potřebné vybavení, případně i nutné rekonstrukce.

Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail