Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzavřenou lávku na Jižních svazích ve Frýdku-Místku čeká obnova, upraví se i okolní chodníky

Definitivně se odstraní, aby se časem vystavěla úplně nová. Řeč je o lávce na Jižních svazích, která je zničená a už tři roky uzavřená. Město tam později plánuje vybudovat i nové chodníky. Až se bude navíc stavět dvoukolejná vlaková trať, tak lokalitu čeká i výstavba podchodu.

Rezavá, doslova děravá, nebezpečná a už několik let nepoužívaná. Teď se ale lávce na Jižních svazích ve Frýdku-Místku blýská na lepší časy.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "V roce 2019 byla lávka, původně ozdobný prvek a spojnice v Jižních svazích, uzavřena z bezpečnostních důvodů. Navíc si tam začali různí lidé dělat doupě. Což bylo samozřejmě kritizováno občany. A tak jsme se rozhodli pro radikální řešení. To znamená, že tu lávku odstraníme pomocí technických služeb."

Zcela zlikvidována by měla být během několika týdnů. Město následně plánuje připravit její kompletní obnovu i s okolím.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Ten prvek vrátíme v nové podobě. Vysoutěžíme nové chodníky, které navazují na současné Jižní svahy. Ty chodníky budou spojovat skatepark, Jižní svahy a budoucí podchod pod tratí, která bude zdvoukolejněna. Podchod bude poté vúsťovat u Faunaparku. To znamená, že to bude taková přirozená spojka z frýdeckého náměstí až na místecké náměstí. Ta lávka se potom k tomu doplní a bude zase obnovena."

Výstavba podchodu přijde později, projekt zdvoukolejnění trati z Ostravy do Beskyd je zatím ve fázi příprav.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku/NMFM/: "Začátek té stavby se neustále posunuje. Je to z důvodů různých. Ještě se dolaďuje projektová dokumentace, respektive územní povolení, územní rozhodnutí a další dokumentace pro stavební povolení. A myslím, že to je otázka i financí, takže my očekáváme, že ten začátek bude kolem roku 2026 až 2027."

Financování a vybudování podchodu bude spadat pod projekt Správy železniční a dopravní cesty.

Nahlásit chybu


K tématu
Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail