Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sekačky projedou postupně celý Frýdek-Místek, údržba trávníků je v plném proudu

Miliony metrů čtverečních travnatých ploch udržuje každoročně Frýdek-Místek. Do ulic v těchto dnech opět vyjely sekačky na trávu posílené pracovníky s křovinořezy. Začalo totiž pravidelné sečení trávy. Hotové by mělo být do poloviny června.

Od začátku měsíce se ulicemi města rozléhá opět zvuk sekaček na trávu. Město totiž musí udržovat na 1 750 tisíc metrů čtverečních travnatých ploch.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Používáme tady na tyhle seče flotilu sekaček. Používáme sekačky Gianni Ferrari Turbo 2 v doprovodu se sekačkami Kubota G23. Na této akci se podílí cirka 25 pracovníků, ať už pracovníci obsluhy sekaček, tak pak i doprovod k dokosování křovinořezy. To znamená dokosování kolem překážek v zeleni, ať už to jsou lavičky, sloupy, stromy. A tak dále."

V rámci intenzivní údržby se provádí během sezóny kolem 5 sečí. V extenzivní stačí zhruba dvě seče za rok.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "Hlavní plochou jsou parkové a parterové trávníky. To jsou především ty intenzivně využívané plochy. Tam těch sečí je 3 až 5 až 7. U parterů 5 až 7. U parkových 3. To znamená, je to taky největší plocha té zeleně, kterou udržujeme jsou právě ty parkové trávníky, takzvaná sídlištní zeleň, kde se jedná bezmála asi o 1 050 tisíc metrů čtverečních, které udržujeme."

Město je při údržbě rozděleno do několika částí. S pracemi se letos začalo v části Frýdek-Jih.

Radim Svoboda, vedoucí provozu zeleň TS: "To znamená sídliště Slezská, Hlavní, ČD, a ta oblast na jihu města. Budeme pokračovat částí Místek-Jih, to znamená asi s největšími sídlišti Riviera a Bezručovo. Pak se přesuneme tady na Místek-Sever, kde se zrovna nacházíme a tady asi největším sídlištěm je Kolaříkovo. A seče chceme ukončit v části Frýdek-Sever, to znamená asi s největším sídlištěm Nad Lipinou."

První seče parkových trávníků by měly být hotové přibližně do 10. června. V případě parterových ploch by se měla do té doby stihnout i seč druhá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy