Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá pěstouny pro děti, které potřebují péči a rodinné zázemí

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek hledá zájemce o pěstounskou péči. Dětem, které jsou opuštěné nebo z nějakého důvodu bez rodičů, mohou dát dočasně rodinné zázemí. Někteří rodiče také usilují o to, aby si dítě, které mají v pěstounské péči, adoptovali. Každý nový pěstoun je tak mimořádně vítán.

V celém Moravskoslezském kraji je přibližně 600 dětí, které nemohou vyrůstat ve své rodině. Tato dívenka měla ale štěstí, že si ji vzali do pěstounské péče manželé z Frýdku-Místku.

Barbora Michlová, pěstounka: "Nemůžeme mít děti ani jeden. Tak jsme se rozhodli pro tuto formu. Jednak jsme se nedokázali smířit s myšlenkou, že bychom neměli ani jedno dítě, tak jsme se rozhodli pro pěstounství a zároveň pro adopci. Ale ta adopce je taková složitější. To pěstounství bylo takové rychlejší, takže máme dítko v pěstounské péči."
Jakub Michl, pěstoun: "Já to tak neberu, já ji beru jako dceru."

Rodina se pěstounství věnuje už dva a půl roku. Zatím má první dítě, aktuálně se ale snaží ještě získat do péče další.

Barbora Michlová, pěstounka: "U nás by mělo být celou dobu. My jsme teda na tu dlouhou dobu a chtěli jsme dítě, které má předpoklady, že u nás bude do dospělosti. Takže doufáme, že to tak bude. Do budoucna chceme se pokusit o adopci tohoto aktuálního dítěte, takže uvidíme, jak se nám to podaří."

Zájemci o pěstounství musí projít přípravným kurzem, který trvá přibližně rok. Pak se musí rozhodnout, zda budou pěstouni trvalí nebo na přechodnou dobu, což je zhruba na rok.

Barbora Michlová, pěstounka: "Je to super, i přesto, že je to složitější ta příprava, tak to dítě vám to hned vynahradí. Je to skvělé, to dítě je milující, má domov, je spokojené, šťastné, a to za to stojí za všechno."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek dlouhodobě podporuje náhradní rodinnou péči a prostřednictvím oddělení sociálně právní ochrany dětí hledá pěstouny pro děti, které jsou z nějaké důvodu opuštěné, bez rodičů. My hledáme, jak manžele, rodiny, tak i jednotlivce, muže i ženy, kteří jsou ochotni do svého života přijmout dítě, které nemělo tolik štěstí. Může mít nějaký handicap, je různého etnika. A tito lidé, pěstouni, budoucí pěstouni by mu byli schopni nabídnout lásku, péči."
Barbora Michlová, pěstounka: "My jsme šli na OSPOD, na odbor sociálně právní ochrany dětí, tam jsme se o tom informovali. Řekli nám, jak to probíhá a potom jsme si podali žádost a už to nějak jelo."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl tímto apelovat na lidi, kteří by byli ochotni dětem, které jsou opuštěné, poskytnout rodinné zázemí. Tak, aby zvážili možnost, že by se stali pěstouny."
Jakub Michl, pěstoun: "Když nemohou mít svoje, tak proč by si nemohli vzít buď do adopce nebo do pěstounství dítě, které nemá zázemí."

Ročně se k pěstounství v kraji přihlásí přibližně 120 lidí a zhruba dvě stovky dětí díky pěstounům najde zázemí. Dětí bez rodiny je ale stále trojnásobně více.

Nahlásit chybu


K tématu

Pěstounská rodina ze Slezské Ostravy se postarala už o 11 dětí

24. ledna 2024 16:45 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Díky pěstounské péči na přechodnou dobu nemusí být v Ostravě děti umisťovány do ústavů. Mezi krátkodobými pěstouny je také Iva Janečková ze Slezské Ostravy, která se se svým manželem pěstounství věnuje už devět let. Za tu dobu prošlo manželům rukama 11 dětí.

Eva Pavlová navštívila konferenci o pěstounské péči v Ostravě

1. prosince 2023 10:00 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

V Ostravě se konal 11. ročník konference v rámci projektu Dejme dětem rodinu. Zúčastnila se jí i manželka prezidenta České republiky, Eva Pavlová. Cílem konference je otevřít nová témata v oblasti náhradní rodinné péče.

Děti získávají v klubu lásku ke koním i novým rodičům, jezdí je plavit do řeky Ostravice

10. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Pět desítek mladých členů má dnes jezdecký oddíl v Ostravě-Kunčičkách ve středisku Dvoreček, jehož součástí je Klub pěstoun, tvořený dětmi ve stálé nebo přechodné pěstounské péči. Starají se společně o 28 koní a hříbat, už i z vlastního chovu, jezdí s nimi na závody a na výstavy.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Frýdek-Místek hledá pěstouny pro děti, které potřebují péči a rodinné zázemí
Vydáno 19. května 2022 15:03, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek hledá zájemce o pěstounskou péči. Dětem, které jsou opuštěné nebo z nějakého důvodu bez rodičů, mohou dát dočasně rodinné zázemí. Někteří rodiče také usilují o to, aby si dítě, které mají v pěstounské péči, adoptovali. Každý nový pěstoun je tak mimořádně vítán.

V celém Moravskoslezském kraji je přibližně 600 dětí, které nemohou vyrůstat ve své rodině. Tato dívenka měla ale štěstí, že si ji vzali do pěstounské péče manželé z Frýdku-Místku.

Barbora Michlová, pěstounka: "Nemůžeme mít děti ani jeden. Tak jsme se rozhodli pro tuto formu. Jednak jsme se nedokázali smířit s myšlenkou, že bychom neměli ani jedno dítě, tak jsme se rozhodli pro pěstounství a zároveň pro adopci. Ale ta adopce je taková složitější. To pěstounství bylo takové rychlejší, takže máme dítko v pěstounské péči."
Jakub Michl, pěstoun: "Já to tak neberu, já ji beru jako dceru."

Rodina se pěstounství věnuje už dva a půl roku. Zatím má první dítě, aktuálně se ale snaží ještě získat do péče další.

Barbora Michlová, pěstounka: "U nás by mělo být celou dobu. My jsme teda na tu dlouhou dobu a chtěli jsme dítě, které má předpoklady, že u nás bude do dospělosti. Takže doufáme, že to tak bude. Do budoucna chceme se pokusit o adopci tohoto aktuálního dítěte, takže uvidíme, jak se nám to podaří."

Zájemci o pěstounství musí projít přípravným kurzem, který trvá přibližně rok. Pak se musí rozhodnout, zda budou pěstouni trvalí nebo na přechodnou dobu, což je zhruba na rok.

Barbora Michlová, pěstounka: "Je to super, i přesto, že je to složitější ta příprava, tak to dítě vám to hned vynahradí. Je to skvělé, to dítě je milující, má domov, je spokojené, šťastné, a to za to stojí za všechno."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek dlouhodobě podporuje náhradní rodinnou péči a prostřednictvím oddělení sociálně právní ochrany dětí hledá pěstouny pro děti, které jsou z nějaké důvodu opuštěné, bez rodičů. My hledáme, jak manžele, rodiny, tak i jednotlivce, muže i ženy, kteří jsou ochotni do svého života přijmout dítě, které nemělo tolik štěstí. Může mít nějaký handicap, je různého etnika. A tito lidé, pěstouni, budoucí pěstouni by mu byli schopni nabídnout lásku, péči."
Barbora Michlová, pěstounka: "My jsme šli na OSPOD, na odbor sociálně právní ochrany dětí, tam jsme se o tom informovali. Řekli nám, jak to probíhá a potom jsme si podali žádost a už to nějak jelo."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl tímto apelovat na lidi, kteří by byli ochotni dětem, které jsou opuštěné, poskytnout rodinné zázemí. Tak, aby zvážili možnost, že by se stali pěstouny."
Jakub Michl, pěstoun: "Když nemohou mít svoje, tak proč by si nemohli vzít buď do adopce nebo do pěstounství dítě, které nemá zázemí."

Ročně se k pěstounství v kraji přihlásí přibližně 120 lidí a zhruba dvě stovky dětí díky pěstounům najde zázemí. Dětí bez rodiny je ale stále trojnásobně více.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000031479/frydekmistek-hleda-pestouny-pro-deti-ktere-potrebuji-peci-a-rodinne-zazemi