Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatky za odpady a psy zaplatíte ve Frýdku-Místku jednoduše online

Do 31. května musí být zaplaceny poplatky za odpady a psy. Lidé ve Frýdku-Místku je mohou jednoduše a rychle zaplatit přes internet prostřednictvím nového platebního portálu. Kdo si s touto platbou neporadí, může ještě přijít s klidem na pokladnu magistrátu. Poštovní složenky už si lidé musí vypsat sami.

Poplatek za komunální odpad ve Frýdku-Místku je 696 korun. Lidé nad 70 let platí polovinu a děti do šesti let jsou od placení osvobozeny. Poplatky za psy se před časem snížily. Lidé v bytech zaplatí 900 korun, v rodinných domech ve městě 500 a v městských částech 200 korun. Tuto nejnižší částku platí všeobecně i lidé nad 65 let.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek už loni přestalo občanům rozesílat složenky ohledně komunálního odpadu. My jsme proto letos zavedli platební portál města. Je to jednoduché. Občan navštíví stránky města, najde platební portál. Zadá svoje rodné číslo, vygeneruje si variabilní symbol. Má možnost zaplatit buď kartou nebo pokud třeba používá aplikaci bankovnictví v mobilu, vygeneruje si QR kód, naskenuje, vyplní se mu platební příkaz a zaplatí. Je to naprosto jednoduché, je to bez registrace. Já bych ještě jednou chtěl tuto možnost občanům doporučit, aby ji využili."

Lidé tak zaplatí jednoduše z pohodlí svého domova a vše stihnout v termínu.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Magistrátní pokladna samozřejmě funguje dál. Takže pokud má někdo cestu kolem nebo preferuje vyloženě platbu penězi na pokladně, může toto využít, ale já občanů pravdu doporučuji využít to naše digitální řešení, které jsme letos zavedli."

Poplatky je také možné zaplatit přes původní PORTÁL OBČANA. Tam ale platí, že tuto službu mohou využít pouze lidé, kteří mají na tomto portálu registraci.

Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za komunální odpad lze platit i jinými způsoby. Lze použít složenku, ale občan si ty údaje musí vypsat sám. Může samozřejmě použít i bankovní převod, ale musí znát svůj variabilní symbol."

Poplatky za odpady a psy se musí zaplatit do konce května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy