Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské hřiště na Josefa Lady ve Frýdku-Místku čeká proměna za 1,7 milionu korun

Nové herní prvky pro děti i výměna dopadových ploch. A hlavně zvýšení bezpečnosti. Takový je plán Frýdku-Místku v rámci opravy dětského hřiště ve vnitrobloku Josefa Lady. Práce potrvají 75 dnů, kdy bude hřiště bohužel nepřístupné. Kompletní rekonstrukce vyjde na 1,7 milionu korun.

Dětské hřiště vedle Mateřské školy Sněženka v ulici Josefa Lady dává už na první pohled jasně najevo, že by potřebovalo opravu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Další akcí je rekonstrukce dětského hřiště, které je už 12 let staré. Některé herní prvky napadla hniloba, jsou tady dřevěné konstrukce. To znamená, že je musíme z bezpečnostních důvodů vyměnit. Dále musíme vyměnit na požadavek životního prostředí a techniků i celou dopadovou plochu, která už je taky značně opotřebovaná."

Z důvodů nevyhovujícího stavu už musela být v minulosti odstraněna i malá skluzavka. Některé pryžové dlaždice jsou natolik vydrolené, že z nich vystupují kotvící kolíky.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dopadové plochy jsme řešili. S tím, že chceme využít trochu přírodní vzhled. Bude tady dřevní štěpka. A na některých dopadových plochách u těch atrakcí bude litý bude litá pryž. No a celkově jsme vyšli vstříc těm požadavkům, které řeklo životní prostředí ohledně té bezpečnosti. Tady už to hřiště začíná být nějakým způsobem nebezpečné pro děti. Hlavně se jedná o spáry, kde dětem mohou uvíznout ruce nebo prsty. A jedná se o to, že i ta statika některých prvků už není úplně v pořádku. Tak z toho důvodu jsme to upřednostnili před ostatními akcemi. A uděláme to teď jako celkovou rekonstrukci, poměrně s vysokým nákladem. Ale myslíme si, že je to nutné."

O rekonstrukci se postarají Technické služby. Stavba začne 2. června a potrvá 75 dnů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro všechny rodiče a návštěvníky tohoto hřiště musím konstatovat, že hřiště bude po dobu rekonstrukce zavřeno. A pak se mohou těšit na zbrusu nové hřiště, rekonstruované s novými prvky. Je to z důvodů dodání herních prvků, na které se dneska musí čekat a není to úplně jednoduchá záležitost. Celkový náklad bude 1,7 milionu korun. Přibydou tady nové prvky, průlezky, kolotoče a další atrakce pro děti a mělo by to zase vydržet alespoň 10 let."

Po rekonstrukci získá hřiště šikmý kolotoč na stání, řetězovou houpačku s hnízdem, mega hrací věž i lanovou průlezku. Město plánuje opravy i dalších hřišť, na které by měla přijít řada v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy