Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pobočka Domova pro seniory Frýdek-Místek ve Školské projde kompletní rekonstrukcí

Pokoje nevyhovující standardům a bez sociálního zařízení. Taková je situace v pobočce Domova pro seniory Frýdek-Místek ve Školské ulici. Budova proto projde příští rok kompletní rekonstrukcí. Sníží se sice kapacita, ale zvýší kvalita poskytovaných služeb. Domov se na přestavbu už pomalu připravuje.

Jeden pokoj, ve kterém jsou až čtyři klienti. Zázemí, které už nevyhovuje moderním poměrům. Pobočka Domova pro seniory Frýdek-Místek v ulici Školská se proto pomalu chystá na velkou přestavbu.

Denisa Fusková, vedoucí domova pro seniory na Školské: "Rekonstrukce domova je důležitá ze dvou důvodů. A to jednak, že jsou momentálně tady k dispozici vícelůžkové pokoje, i čtyřlůžkové, které neodpovídají dnešnímu standardu. A ty by se v rámci té rekonstrukce měly snížit na jedno až dvoulůžkové. Tímto sice dojde k nějakému snížení kapacity domova, ale bude to na úkor zvýšení kvality."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budova je dlouhodobě nedostatečná v rámci absencí sociálních zařízení. Chybí tady WC na pokoji, není tady sprcha na pokoji. Noví uživatelé, kteří si přijdou budoucí domov obhlédnout, tak vesměs odmítnou nástup na tuto budovu. Čekají až na zařazení na možné zařazení na volné místo na 28. říjnu."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek se neustále snaží zlepšovat své sociální služby. Budova domova pro seniory tady na ulici Školská je z roku 1932. Je 90 let stará a ty vnitřní dispozice už dneska neodpovídají moderním standardům."

V současnosti má pobočka domova 40 lůžek. Po přestavbě by se měla kapacita snížit na 27 lůžek.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Budova projde kompletní rekonstrukcí a v rámci ní se využije i půdních prostor. Tam vzniknou také pokoje. Kapacita se sice zmenší, ale dosáhneme toho, že budeme mít jenom jedno a dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením."

Práce by měly začít v červnu příštího roku. Domov už se ale na tak velkou akci postupně připravuje.

Denisa Fusková, vedoucí domova pro seniory na Školské: "Uživatelé byli všichni informováni, včetně rodinných příslušníků, že se chystá rekonstrukce této budovy. Je udělán plán, kterým postupně budeme uživatele přemísťovat na hlavní budovu na 28. říjen."
Igor Juriček (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Z ministerstva práce a sociálních věcí se nám na tento projekt podařilo získat 23 milionů korun dotaci. Celkové náklady odhadujeme na nějakých 36 milionů korun. To znamená, že ten rozdíl doplatí Frýdek-Místek ze svého rozpočtu, ale samozřejmě přitom, jak se teď ceny stavebních materiálů a stavebních prací mění, tak ty celkové náklady mohou být vyšší."

Po rekonstrukci budova získá kromě hygienického zázemí na pokojích také nové společenské prostory, datové rozvody i požární signalizaci. Zásadní bude také rekonstrukce střechy a kanalizace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Futurel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail