Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bytový dům na Anenské ve Frýdku-Místku dostane nové balkony a zateplení

Frýdek-Místek připravuje další velkou opravu bytového domu na Anenské. Po nedávné náročné výměně vnitřních rozvodů nyní přijde na řadu oprava balkonů a také zateplení. Rekonstrukce má začít v červenci a hotovo by mělo být v listopadu. Práce vyjdou na 29 milionů korun.

Frýdek-Místek postupně opravuje šestnáctipodlažní panelový dům v Anenské ulici. Na konci minulého roku byly za zhruba sedm milionů korun opraveny rozvody vody, odpadu a plynu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byla to úspěšná akce a tak, jak jsme občanům slíbili, tak jsme letos přistoupili k tomu, že opravíme balkony, které jsou v hrozném stavu. Snížíme energetickou náročnost toho objektu, to znamená, zateplíme celý venkovní plášť, včetně střechy i nové omítky a celkově zrevitalizujeme ten objekt tak, aby vypadal dobře, byl bezpečný a lidé ušetřili na topení."
Anketa: 1.) "Bude to v pořádku, protože ty balkony opravdu potřebují." 2.) "Trochu se toho bojíme, starší lidé jsou tady, to víte. Ale zase to budeme mít pěkné. Bude to lepší, když se to zateplí." – A v jakém stavu jsou podle vás ty balkony? – "No, v dezolátním. Já tady bydlím od začátku a je to 48 let a už to chce opravit." 3.) "Jistě, že to bude správné, protože ušetříme určitě ta ty energie. A když se opraví balkony, tak to je žádoucí, protože jsou ve špatném stavu."

Práce by měly začít 11. července a hotovo by mělo být do 8. listopadu. Harmonogram prací bude vyvěšen na vývěsce, ale o průběhu budou lidé ještě informováni také osobně.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude opět informativní schůzka, kolem 20. června, o tom ještě budeme informovat občany. Opět se sejdeme tady v Centru aktivních seniorů. Bude to zase v zasedací místnosti."

V rámci prací budou obyvatelé šedesáti bytů postupně omezeni v používání balkonů a měly by se také vyzdít meziokenní vložky.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě to je opět náročné. Bude tam oprava těch balkonů, ty zase nebudou moci používat, bude to v letních dnech. Mohou tam být určité problémy, takže to chce jakýsi režim dohodnout o užívání. Nebude to úplně komfortní, ale za odměnu tady zase bude něco, co jim zvýší estetickou a technickou úroveň."

Předpokládaná cena prací podle projektové dokumentace by měla být zhruba 29 milionů korun. Městu se ale podařila získat dotace z ministerstva pro místní rozvoj, která má pokrýt 40 procent nákladů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy