Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Skalici u Frýdku-Místku se dokončuje výstavba propustku přes potok Skaličník

Ve Skalici se dokončuje přemostění přes potok Skaličník. Propustek, který zkomplikoval výstavbu kanalizace, výrazně navýší nosnost. Kanalizace v této části Frýdku-Místku už je také hotová a lidé se pomalu mohou administrativně připravovat na připojení, které by mělo proběhnout v příštím roce.

Ve Skalici probíhají intenzivní práce na dokončování přemostění přes potok Skaličník.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dokončil se tady propustek číslo 11, jako naše noční můra. Myslím si, že teďka během 14 dnů už bude všechno hotovo. Jak sami vidíte, tak tady už jsou připraveny kameny na dodělání té hráze. Přijde ještě zábradlí dodělat a další věci."

Původní přemostění totiž bylo nevyhovující a Frýdek-Místek musel kvůli výstavbě kanalizace postavit rychlé provizorní řešení. Jde totiž o jedinou plnohodnotnou přístupovou cestu k domům za potokem. Nyní se vše vrací do původního stavu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude tady zvýšená nosnost na 32 tun, čímž tady projede veškerá technika, včetně nákladních aut a svozu komunálního odpadu. A bude to v pořádku. Já jsem rád, že se to podařilo v rámci kanalizace udělat. Kanalizace jsou hotové a chtěl bych využít tady této příležitosti a vyzvat občany, kteří se budou napojovat na kanalizaci, aby si už začali pomalu vyřizovat přípojky. Ať můžeme realizovat v příštím roce napojení na kanalizaci, která teďka bude postupně zkolaudován. A budeme vyzývat všechny občany k tomu, aby si zrealizovali přípojky k napojení."

Provizorní přemostění bude následně odstraněno.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bude to uděláno hned, jak bude tento propustek uveden do provozu. Ještě bych chtěl poděkovat osadnímu výboru, který se velmi na tom podílel, i finančně. Celkové náklady byly 5,5 milionu korun."

V rámci výstavby kanalizace se ještě ve všech okrajových částech města dokončuje oprava cest, které byly vlivem stavby poškozeny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy