Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní a mateřská škola ve Skalici u Frýdku-Místku dostane novou fasádu

Základní a mateřská škola ve Skalici prochází další důležitou rekonstrukcí. Během léta dostane novou fasádu. Práce by měly trvat zhruba 3,5 měsíce a město na ně vyčlenilo 2,5 milionu korun. Na škole tak půjde o dokončení předchozích investic, které tady v posledních letech probíhaly.

Kolem Základní a mateřské školy ve Skalici u Frýdku-Místku postupně vyrostlo lešení. Historická budova totiž během léta dostane novou fasádu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byla to taková věc, kdy se několik let přešlapovalo na místě, protože se nevědělo, co s fasádou, která začala mít vážné nedostatky v soudržnosti. To znamená, že začaly odpadávat kusy, praskliny a tak dále. Uvažovalo se tady s jiným řešením. A přešlapovalo se na místě. A zůstala odkrytá jedna část budovy, která vypadala velmi nehezky. A samozřejmě vedení školy chtělo, ať se s tím něco dělá. My jsme se o tom problému dozvěděli zhruba před rokem."

Město postupně připravilo rekonstrukci a ta nyní během prázdnin začala.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Naplánovali jsme investici a nyní zase investujeme do majetku města. Rada schválila před 14 dny uvolnění financí ve výši 2,5 milionu korun. A nastoupily zase na to Technické služby, naše městská společnost. Doufáme, že si s tím poradí. Hlavně, že tam zůstane zachována ta část fasády s těmi různými reliéfy a římsami a s těmi ozdobami. Protože se jedná o jubilejní školu. Má to takový prvorepublikový charakter, včetně té výzdoby. To bychom velice rádi zachovali. Plus ten kamenný sokl. A všechny ty věci povedou k tomu, aby se zlepšil technický stav. Aby se udělala funkční fasáda a aby se odstranila z části i vlhkost. Tak je tam náhrada i roštů těch anglických dvorků."

Budova stojí ve svahu. To za dobu její existence způsobilo, že ji trápila vysoká vlhkost. Magistrát už proto před dvěma lety přistoupil k opravě vzduchotechniky, hydroizolace a u školy nechal vybudovat i retenční nádrže. Práce tehdy vyšly na 9,5 milionu korun. Aktuální oprava fasády je tak završením předchozích investic a hotová by měla být za 3,5 měsíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Medela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail