Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek stanovil priority pro školství na další roky

Frýdek-Místek schválil aktualizaci Místního akčního plánu, který obsahoval seznam priorit pro další léta. Zaměřil se hlavně na oblast školství, kde je cílem sjednotit základní školy na stejnou úroveň. Pomoci jim s žádostmi o evropské dotace a získáním IT vybavení pro výuku za desítky milionů korun.

Frýdek-Místek chce zajistit základním školám rovné podmínky v rámci vybavení a zázemí. Už kvůli tomu aktualizoval i Místní akční plán, který obsahuje seznam priorit na další období.

Zbyněk Šostý (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Tam to musím rozšířit na několik oblastí. Ta první je účast škol v projektech IROP. Ty školy se krystalizují čtyři. Dále je tam ten celoměstský projekt, kdy budeme chtít realizovat 3D realitu na všech základních školách ve Frýdku-Místku, kde předpokládáme žádost v rámci ITI do 40 milionů korun. Město samozřejmě bude spolufinancovat těmi deseti procenty, což bereme při získání tak velké částky jako samozřejmost."
Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Pro mě je možná průlomový okamžik, že se nám podaří dostat se do projektu ITI ostravské aglomerace. A tím pádem se dostat do základních škol s prvky současné výuky informatiky, robotiky, polytechniky, 3D brýlí, vizualizace, 3D tisku a tak dále. A pokud se nám podaří takto dostat do každé naší základní školy, tak jsme schopni se opravdu dostat na úroveň škol 21. století."

Od září už budou probíhat školení pro kantory, která zajistí průmyslová škola.

Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Kde nám vytvoří jakýsi background proto, abychom byli schopni našim kantorům nabídnout, co udělat například s 3D tiskem, co udělat s 3D brýlemi, jak to předvést žákům, jak to předvést kolegům a co od toho čekat? Jednak nabídnout všem školám stejné podmínky, aby všechny školy dostaly jakousi stejnou startovní čáru a pak už se s tím dále popasovaly po svém. Dostanou možnost absolvovat školení, semináře. Bude jakási v uvozovkách horká linka, kde se budou schopni obrátit s problémem typu netiskneme, nevidíme, nefungujeme, a tak dále. Ale budou to mít všichni. Ne pouze někteří, všichni, bez rozdílu."
Zbyněk Šostý (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Další takovou velkou skupinou jsou tělocvičny, které jsme s panem primátorem a s panem Pyškem pozorovali v minulých měsících. A zjistili jsme velkou rozdílnost u škol. A proto chceme na následující období stanovit priority. A musíme vyřešit, a to je především tělocvična na 2. Základní škole. Pak musíme říct ANO nebo NE Krystalu. A taky je tam tělocvična, která ještě zbývá na 4. Základní škole."
Tomáš Pyško (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Vnímám třeba jako velmi podstatnou pomoc 2. Základní škole, kde doposud probíhá tělesná výchova v jedné tělocvičně rozdělené plentou. Myslím si, že i zázemí, které tam je, šanty, sociální zařízení, neodpovídá škole 21. století."
Zbyněk Šostý (NMFM), radní Frýdku-Místku: "Ten plán je nastaven na 3 až 4 roky a teďka záleží na nové radě, která vznikne po volbách. Která priorita bude číslo jedna. Ale je to na stole a záleží tedy na těch radních, jakým směrem to půjde."

Zároveň by se měl v brzké době posunout také plán výstavby tělocvičny v Chlebovicích, kde se stavební firmy původně odhlásily z výběrového řízení, kvůli zdražování stavebního materiálu a nemožnosti dodržet dohodnutý rozpočet.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy