Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek draží památné skleničky s logem hotelu Centrum

Frýdek-Místek pořádá velmi zajímavou dražbu movitého majetku. Prostřednictvím aukčního portálu nabízí veřejnosti možnost si koupit skleničky s logem bývalého hotelu Centrum. Ten zakoupila městská společnost Distep a postupně ho plánuje přestavět na byty, kanceláře i zázemí své společnosti.

Malá sklenička se zlatým okrajem o objemu půl deci a větší přezdívaná napoleonka. To jsou unikátní skleničky, které nyní nabízí město Frýdek-Místek veřejnosti k zakoupení.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jsme se rozhodli, že by bylo zajímavé nabídnout tyto věci veřejnosti, aby si v podstatě občané mohli zakoupit tyto předměty jako určitou vzpomínku, protože i to využití pro restaurační účely nebo pro prodej provozovateli restauračního zařízení, připadá těžko do úvahy, právě proto, že ty skleničky mají emblém hotelu Centrum."

Další podrobnosti najdou zájemci na webu města, kde je také přímý odkaz na dražbu těchto dvou typů skleniček.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "My zatím jdeme formou dražby u společnosti Aukro. A uvidíme, jak se nám ta dražba osvědčí, jak se ta dražba rozjede, kolik se podaří skleniček prodat a jaký vůbec bude o tu dražbu zájem."

Skleničky jsou v případě vydražení k odběru vždy po krabicích. Malých je 60 kusů a velkých 36.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tam je to nastaveno v řádech několika dnů, každá dražba. S tím, že pokud se ještě přihazuje, tak se vždycky prodlužuje o 10 sekund do dalšího příhozu. A potom, když není učiněn příhoz, tak dražba končí. Těch skleniček jsou zhruba tisíce kusů a my to chceme prodávat po určitých souborech o několika desítkách kusů.!

Skleničky mají logo hotelu Centrum, který nyní prochází přípravou na plánovanou rekonstrukci.

Aleš Klimek, vedoucí útvaru investic a správy nemovitostí, Distep: "Kompletně celý hotel se bude muset odstrojit, demontovat, různý přesun toho stávajícího vybavení, který je určený k likvidaci, aby se mohl budovat další prostor pro projektovou činnost."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nadále počítáme s tím, že tam dojde k realizaci kancelářských prostor, bytů a samozřejmě, že se tam přestěhuje i Distep a bude to používat jako svoje sídlo, takže ta budova najde využití a rozhodující je pro nás to, že to gros, zásadní část nebude zdemolována. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč se to prodalo společnosti Distep."

Distep koupil bývalý hotel od města za zhruba 44 milionů korun. S postupnou rekonstrukcí počítá přibližně v horizontu následujících sedmi let.

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail