Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do oprav fotbalového areálu v Lískovci investuje Frýdek-Místek 3 miliony korun

Fotbalový areál v Lískovci postupně prochází nutnými opravami. Magistrát vyčlenil zhruba 3 miliony korun na opravy hlavní budovy, nové lavičky a zavlažování. Některé práce už probíhají a další se teprve budou zadávat. Město tím jednoznačně potvrzuje, že areál dál zůstane v jeho majetku.

Fotbalový areál stojí v Lískovci už od počátku 60. let minulého století. Téměř vše tam bylo ještě původní. Nyní se Frýdek-Místek rozhodl, že zázemí klubu postupně opraví.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to na základě požadavků osadního výboru v Lískovci. Tam jde o to, že došlo k opravě střechy, dále se instalovaly i nové dveře při vstupu z tribuny. Teď probíhají práce na dřevěných prvcích na tribuně a dojde k osazení laviček kolem hřiště. Taktéž novými dřevěnými prvky. A pak budou následovat ještě dvě větší akce, a to výměna oken, oprava sprch a oprava omítek s určitou fází hydroizolace té budovy. S tím, že řešeno bude i zavlažování té travní plochy."
Radomír Myška, předseda klubu FK Real Lískovec: "Určitě, bylo to potřeba, protože stadion byl v nevyhovujících podmínkách. Jsme rádi za každou pomoc, která je. To jsou takové první kroky, které budou určitě přínosem pro mládež. Jak v Lískovci, tak pro mládež hlavně frýdeckou, která to hřiště využívá."

Město tím chce zcela jistě vyvrátit nedávné spekulace o možném prodeji areálu.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To samozřejmě nepřichází v úvahu. Je to místními využíváno a jak vidíte, nebo jak je možné se přesvědčit na místě samém, tak probíhají opravy toho areálu. Bylo na to vyčleněno potřebné množství finančních prostředků a já nakonec, protože je pravdou, že osadní výbor na to čekal delší dobu, než patrně předpokládal. Tak já jsem se rozhodl, že ty finanční zdroje po dohodě s kolegy v rámci koalice použijeme z vlastních zdrojů správy obecního majetku a nebudeme tak využívat ty zdroje osadního výboru, které na to měl alokovány. Čili, ten osadní výbor pak má i trošku volnější ruce v dalších potřebách, které se v tom Lískovci realizují nebo budou realizovat."

Kromě jednoho mužstva mužů, kteří hrají I.B třídu, využívá hřiště hlavně mládež.

Radomír Myška, předseda klubu FK Real Lískovec: "Máme dvě mládežnická mužstva, starší přípravku a starší žáky. Zhruba kolem čtyřiceti dětí. Ale hřiště hlavně využívá z devadesáti procent mládež z Frýdku-Místku, která tam trénuje téměř denně. Od pondělí do pátku a o víkendech tam odehrávají mistrovská utkání žáci z Frýdku-Místku."

Na opravu areálu byly prozatím vyčleněny zhruba 3 miliony korun. Přesné náklady budou ale známy až po vysoutěžení dodavatele oken, sprch a zavlažování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyFuturel.cz s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 85 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

ŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail